Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek joga volt ehhez?

Szerintetek joga volt ehhez?

Figyelt kérdés

Egy kis településen lakom, ahol alig van forgalom a városhoz képest és van, hogy egy kis utcában járda sincs. Tegnap másodjára fordult elő, hogy mikor sétáltam a megállóba reggel, az iskolai hullám és a munkába menetel után ( szóval miután lement az utazó tömeg a környéken) egy férfi az autójával megpróbált lesodorni engem gyalogosként az út széléről.

Hozzáteszem szintén egy kis utca, és semmi forgalom nem volt szóval az se lehet indok, hogy nem fért el "bálna testemtől" vagy a többi autótól. Üres volt az utca. Jött velem szemben az autóval és szándékosan elakart sodorni. Első alkalommal nem foglalkoztam vele, de másodjára már gyanús volt. Meg is szédültem és majdnem el is estem, mert olyan közel húzott el.

Az én részemről annyi a hiba, hogy bár van egy kis járda, de egy rövid szakaszon lejövök a járdáról és az utca szélén megyek (kb 200 méter hosszan) mert félek az ottani kerítések tövében menni a nagyobb kutyák miatt. A többi részen nincs is gond, tehát nem arról van szó, hogy akkor én gyalogosként úgy gondolom enyém a világ és elvárom, hogy kikerüljenek az autók. Sőt van hogy a fűben megyek. Ez a férfi viszont ezen a rövid szakaszon, előszeretettel talál be már másodszorra. Ilyen esetben mit lehet tenni? Ennyi erővel a templomból haza sétáló idős nőt vagy az utcán görkorizó gyerekeket is simán elgázolja, ha épp neki olyan napja van. Nem egy főút vagy város, egy kicsi falu, kicsi utcákkal. Tisztában vagyok vele, ha van járda akkor gyalogosként azt kell használni, de ha érthető okokból lejövök a járdáról egy rövid szakaszon és utána is normálisan az út szélén haladok akkor nem értem miért kell azzal szórakoznia, hogy kishijján elüt.

Ezzel lehet bármit kezdeni, ha bemegyek a rendőrsége a rendszámával és megmondom, hogy szándékosan akart már 2x elsodorni? Tudom, tudom.. a járda. De szerintem ez akkor sem jogosítja fel, arra amit csinált.



2019. márc. 28. 01:12
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Természetesen semmi nem jogosít fel senkit a közúti veszélyeztetésre.


Viszont bemondás alapján semmit nem fog csinálni a rendőrség, mert különben minden hülyeségért jelentgetnék egymást az emberek.

Legközelebb videózd le és úgy már mehet a feljelentés.

2019. márc. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Mindenképpen tegyél feljelentést közúti veszélyeztetés miatt és csatolt minél több bizonyítèkot, tanúvallomást. Az ilyen igazságosztókat hamar ki kellene szűrni az utakról: amit tett, az a Btk.-ba ütközik.
2019. márc. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképp feljelentést tennék ellene. Felkeresik a rendőrök akkor rögtön nem lesz ennyire kemény gyerek.
2019. márc. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyet mégis hogy tudok levideózni, felvenni? Hát annyi időm sincs, hogy előszedjem a telefont a táskámból vagy zsebemből.

Az utcák erre felé pedig nincsenek bekamerázva, mint pl. a fővárosban.

Szóval ezt kicsit olyan lehetetlen "küldetésnek" érzem. Max ha szerencsém van és valaki látta, akkor szóba áll velem a rendőrség? Vagy hogy kell elképzelni?

Csak érdeklődöm mert mindig hallom, hogy ilyen esetekben felvétel kell, mint most is kéne.

Oké, de hogyan?

2019. márc. 28. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy. De ha le tudnád is videózni, a felvételt nem használhatnád fel.
2019. márc. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tegyél feljelentés rendszám alapján, de arra számíts, hogy a rendőrség csak azután kezd el majd foglalkozni az üggyel, miután valakit elgázol.
2019. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!