Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyes kézifék...

Mennyire veszélyes kézifék nélkül vezetni?

Figyelt kérdés
Elszállt a kézifék a kocsimban tegnap, és nincs időm már ezen a héten szervizbe vinni. Nagyon kockázatos így vezetni vele? Életemben nem használtam a kéziféket forgalomban, kizárólag kézifékes induláshoz meredek lejtőn.

2019. márc. 28. 07:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Atyavilág.... neked van jogosítványod? A kézifék egy rögzítőfék, forgalomban sosem használjuk.
2019. márc. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem (gyengébbek kedvéért), hogy VÉSZFÉKKÉNT nem használtam soha. Szóval akkor nem veszélyes így furikázni?
2019. márc. 28. 07:17
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, bizonyos sebesség alatt alkalmas az autó megállítàsára, szóval az üzemi fék tartalékaként értelmezhető. De ugyanez igaz a motorfékre is. És ugye maga az üzemi fék is kétkörös. Szóval kicsit kockázatosabb kézifék nélkül vezetni, de mondjuk nem ok arra, hogy trélereztess. Ennek fényében döntsd el magad, vállalod-e.
2019. márc. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Erre gondoltam én is, hogy vészhelyzetben eszembe se jutna a kéziféket meghúzni, az eddigi tapasztalatok alapján a rendes féket + kormánykereket használom. Csak azért van bennem félsz, hogy mi van, ha pont most... sok választásom persze nincs. Mélygarázsba tutti nem állok vele. :D
2019. márc. 28. 07:28
 5/16 Beviz Elek ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem veszélyes.
2019. márc. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Nem szokas menet kozben hasznalni, mivel keves a fekereje amugyis. Vezess ovatosan.
2019. márc. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
Régi Daciáknak alapból nem müködött, meg is jártam eggyel..ha amugy jó állapotban van a fékrendszer (ami alap, hogy abban legyen) akkor nincs miért aggodj, pár hétig, netalán tán a következő műszakiig elmegy.
2019. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire, volt autónk amelyiken évekig nem volt jó (ne kérdezzétek a műszakit :D ). Annyi, hogy előre meggondolod, hogy hol parkolsz le, de még akkor sem gond, mert nekikormányoztam a padkának, ha lejtőn álltam, vagy ilyesmi, és akkor nem gurult el.
2019. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugtattatok kicsit.
2019. márc. 28. 12:03
 10/16 veterán vas ***** válasza:
38%
Elgondolkodtató az autód műszaki állapota, hogy "csak úgy" elszállta kézifék...... :(
2019. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!