Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek van elsőbbsége egyenlő...

Kinek van elsőbbsége egyenlő kereszteződésnél ha én és a szembe jövő is balra akarunk kanyarodni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy az utca olyan szűk hogy nem férünk el egymás mellet sehogy kanyarodással. Csak az a megoldás hogy egyikünk elöbb megy.

Csak udvariassági alapon lehet eldönteni vagy van erre szabályozás?


2019. márc. 29. 12:05
1 2
 1/12 Dörmögő ***** válasza:
20%
Szabály az hogy annak van elsőbbsége ebben az esetben akinek megadják.
2019. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Mármint mindketten saját magatoknak balra, vagy neked balra?
2019. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen estben megegyezés alapján dől el a továbbhaladás sorrendje.
2019. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mindenki saját menetirányának megfelelően balra.


1-es no shit. Ez minden forgalmi szituációra igaz.

2019. márc. 29. 13:13
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
KRESZ szerintem úgy kéne megkerüljétek egymást egyszerre, hogy ne keresztezzétek egymás útját. De szűk helyeken tényleg az okosabb elengedni a másikat, és ezt jelzi a másiknak egyértelműen (fénykürt, kézzel intés).
2019. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%
En ezt kreszen amerikai kanyarnak tanultam, ilyenkor szuken fordultok igy egyszerre lehet, persze megadva masnak ha kell.
2019. márc. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dörmögő ***** válasza:
45%
Nem igazán értem miért írtam rosszat. Közös megegyezés, ergo annak van elsőbbsége akinek megadják.
2019. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dörmögő ***** válasza:
51%
De majd biztos lesz aki felhomályosít.
2019. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen eseteknél alap feltétel, hogy nincs oldalról érkező, csak a két szemből érkező jármű.

Oldalról érkező esetén a "jobb kéz szabály" egyértelművé teszi az áthaladás sorrendjét, ha csak a két szemből érkező van, a kanyarodási szabályt kell alkalmazni, és ha mindketten balra kanyarodnak, marad a helyzet felmérése utáni kölcsönös udvariasság...

Elvileg lehetséges, hogy a két jármű egyszerre is mehessen, de ahhoz kell elég hely is - ezt kell átlátni, ha kevés a hely, az udvariasság, vagy a pofátlanság dönt.

A pofátlanság veszélyes, baleeet esetén osztott a felelősség, tehát inkább menjen a másik... erre viszont rájátszhatnak a pofátlanok (ha bemegyek, úgyis elenged)

2019. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Ilyenkor mindkét fél kicsatolja a biztonsági övet, kiszáll az autóból és pontosan a kereszteződés kellős közepére kigyalogol. Ott kezet fognak, kölcsönösen bemutatkoznak egymásnak teljes névvel, majd megállapodnak abban, hogy szerződésbe foglalják az elsőbbséget, így ha mégis összeütköznének, akkor egyértelmű lesz, hogy ki nem adta meg az elsőbbséget. Ezután rájönnek, hogy nincs náluk ilyen szerződés, ezért mindketten visszamennek az autójukhoz, elővesznek egy üres A/4-es papírt és egy tollat, majd mindketten megírják a szerződés szövegezését. Végül visszagyalogolnak a kereszteződés közepére és átnyújtják egymásnak a papírokat, mindketten aláírják egymás hátán, kezet fognak, meghajolnak egymás előtt, visszamennek az autóikhoz, becsatolják a biztonsági övet és egymást megkerülve bekanyarodnak balra.


A többit már azt hiszem leírták előttem.

2019. márc. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!