Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem büntetik az indokola...

Miért nem büntetik az indokolatlanul lassú haladást?

Figyelt kérdés

Pl. a traffipax azt is büntethetné aki városban 30-al tötymörög minden ok nélkül. Vagy amikor valaki egy forgalmas főúton 60-al feltartja a fél világot. Ez balesetveszélyes szituáció, mivel mindenki görcsösen meg akarja előzni a tötyimötyiket. Úgy gondolom aki képtelen városban 50-el közlekedni egy egyenes, beláható, zebramentes útvonalon egy szélcsendes napos délutánon, az ne vezessen.

Ráadásul a Kresz kifejezetten tiltja a lassú haladást, Kresz 26. § 5. pontja: nem szabad a járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza.


2019. márc. 31. 21:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

aki "görcsösen meg akarja előzni", az se sokkal alkalmasabb a vezetésre...akinek baj van az idegrendszerével, az se biztonságos, szóval azokat is kiszűrném.


60-al megy, leszarod. megvárod, míg előzhetsz, és megelőzöd...bonyolult?

2019. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%

De ki neked a lassú? Az aki a max 50 km/óra sebességnél betartva a szabályt pont 50-nel megy, vagy aki 30-al megy ilyen helyen. Mert ha valaki betartja a sebességkorlátozást, és pontosan annyival megy amennyi a megengedett az nem indokolatlan. Senkit nem lehet szabálytalanságra kényszeríteni, mert valaki az 50-es táblánál 90-el akar száguldozni. De az is rossz ha valaki a minimális sebességnél is lassabban megy. De az ilyet meg kell előzni, és ennyi.

Bevallom engem jobban idegesít ha valaki a seggembe van úgy, hogy már én is túlléptem a max sebességhatárt. Jobban idegesít ha valaki villog, főleg ha látja nem tudok a másik sávba menni, de szándékomban van ha van rá lehetőség.. Jobban idegesít ha valaki nem tartja be a követési távolságot, és szó szerint a seggembe tapad..Szóval inkább egy lassú sofőr mint egy idegesítő vadbarom..

2019. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Miből gondolod, hogy nincs indoka rá? Sajnos volt "szerencsém" családtagot kemoterápia után fuvarozni, nem kívánok senkinek. A beteg rokon nagyon rosszul volt a nagyobb sebességnél, így lakott területen kívül is csak 60 km/h-val tudtam haladni. Természetesen a többi közlekedőt mindig segítettem abban, hogy meg tudjanak előzni, persze erre nem mindig volt egyből lehetőség, így voltak türelmetlenek is. Pedig mennyi időről is van szó? Tegyük fel, hogy 3 km-en keresztül csak 60-val tudsz haladni 90 helyett. Ezt a távot 90 km/h-val 2 perc alatt teszed meg, 60 km/h-val haladva 3 perc. Tényleg megéri egy percért kiakadni és tönkre tenni az egész napodat.
2019. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

Mert a rendőrségnek nincs haszna belőle és különben sem olyan könnyű bizonyítani, mint a gyorshajtást.

Az a probléma hogy ezek a tötyimötyik már tanulóvezető korukban is ezt szokták meg. Szinte az összes tanuló autó 30-al megy városban, kint pedig 60-70 körül. Az én oktatóm bele is lépett volna a gázba ha csak idétlenkedtem volna az úton.

Ha esik az eső, hull a hó, köd van, csúszik az út akkor megértem hogy nem mindenki mer a megengedett sebességgel menni, de amikor hét ágra süt a nap akkor egyszerűen nem értem miért kell akadályozni a többi közlekedőt.

+Hosszú évek alatt megfigyeltem hogy a tötymörgő egyének gyakrabban használják a hátsó ködlámpát fényes nappal, mint a többi polgár. A brit tudósok igazán kivizsgálhatnák mi lehet az összefüggés.


(Le leszek pontozva, tudom, de nem érdekel)

2019. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
Indokolt esetben akár 1 km/h-val is tötymöröghetsz előre. Te őt is megbüntetnéd?
2019. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
Mert nagyon ritka az ilyen, és nem okoznak olyan nagy gondot a lassan haladók, ahogy te beállítod. Illetve mi az, hogy indokolatlanul? Ezernyi oka lehet a lassú haladásra.
2019. márc. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Mert az indokolatlanul gyorsat sem büntetik...
2019. ápr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Ne is zavarjon, hogy ugyanezt a kérdést, ugyanitt minden héten kivesèzzük. Ne is vedd a fáradságot, hogy rákeress, mielőtt kiirod a kérdést...


Mindenki kerülhet olyan helyzetbe, hogy lassabban kell haladnia. Törékeny tárgyat fuvaroz, beteg rokont visz, tudja, hogy vadveszély van a szakaszon vagy hogy szoktak ott kivilágítatlan gyalogosok menni, te meg nem tudod ezt... ezernyi ok lehet.

2019. ápr. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%

"járművel indokolatlanul olyan lassan haladni, hogy az a forgalmat akadályozza."


Indokolatlanul, kérdező, érted?

Ezt nem te fogod eldönteni!

2019. ápr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Alex Fly ***** válasza:
35%

Elméletileg büntetik. A gyakorlatban kb. annyira, mint a gyorshajtást...

Az meg már más kérdés, hogy valóban indokolatlanul halad-e a megengedett maximumnál lassabban (a sebességhatár a megengedett maximális sebességet jelentib nem a kötelező minimumot; azt külön táblával kell jelölni).

2019. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!