Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen helyzetben mi a helyes?

Ilyen helyzetben mi a helyes?

Figyelt kérdés

Adott egy gyalogosatkelohely, ami után én jobbra szerettem volna fordulni, ahol szintén volt egy zebra. Viszont balról érkezőknek elsőbbséget kellett adnom. Nem stop tábla, csak elsőbbségadás. A helyzet a következő: elengedtem mindkét zebrán a gyalogosokat, ugye már rafordultam közben a második zebrara, terveztem volna elindulni. Az autó gurult, a balról érkező tempójából ítélve egyértelműen azt a következtetést tudtam levonni, hogy elenged ( főleg hogy már kezdtem gurulni tovább a zebra elejéig, mert elmentek a gyalogosok.) Kifordultam, majd hallom hogy elkezdett ledudalni a mögöttem lévő, aki egybol gázt adott miután kifordultam.... Az esetet több rendőr is látta, de haladt mindenki tovább.

Ilyenkor mi a helyzet? Nem érzem magam hibásnak, mert elengedtem a gyalogosokat és körültekintően indultam tovább, a másik autóst viszont kiszámíthatatlannak és turelmetlennek tartom. Ha nem volt az a szándéka hogy elenged, miért nem jött amíg egy helyben álltam? Döcögött, kényelmesen el tudtam jönni előtte, de az utolsó pillanatban adott gazt, hogy csak azért se.

Ilyenkor mi a helyzet? Előre is köszönöm ha valaki tud segíteni.


2019. ápr. 1. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Elsőbbségadás egyenlő azzal, hogy nem kenyszerited a másikat sebességének vagy menetiranyanak hirtelen megvàltoztatására. Ezt sokan nem tudják vagy csak nem akarjak elfogadni, és tök feleslegesen felhúzzák magukat, pl a vàzolt esetben vagy ha valaki az erős forgalom miatt két részletben ad elsőbbséget védett útvonal keresztezésekor. Arról nem is beszélve, hogy a megtévesztő manővereket is implicite tiltja a KRESZ.
2019. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát összességében ki a hibás ilyenkor?
2019. ápr. 1. 18:42
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
De milyen helyzet? Nem történt semmi.
2019. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem, de ha úgy vesszük O megtévesztően közeledett a tempója miatt, én meg nem adtam meg az elsőbbséget neki ez által mért úgy viselkedett mintha elengedne. Ilyenkor nem büntetik az elsőbbségadás elmulasztását?
2019. ápr. 1. 19:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Sem azt, hogy a másik autós megtévesztően jött és majdnem belém jött emiatt? Tehát hogy majdnem balesetet okozott azzal hogy úgy jött, mint aki elenged, majd az utolsó pillanatban mégis gázt adott?
2019. ápr. 1. 19:41
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
66%
Milyen "elsőbbségadás elmulasztása"? A leírás alapján nem kényszerítetted a sebességének vagy haladási irányának hirtelen megváltoztatására: azaz megkapta a neki járó elsőbbséget. Innentől mi a kérdés?
2019. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól értem akkor itt inkább Te voltál a ludas...


Nincs olyan, hogy "úgy tűnt mintha elengedne".

Ha el akar engedni akkor villog vagy int, az hogy lassan jön nem jelenti azt, hogy el akar engedni :D


Jöhet 5km/h-val is, akkor is neki van elsőbbsége.

2019. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja, és várjam ki mire idedocog mert épp a telefonját nyomkodja vagy akármit csinál. Ez nem túl életszerű szamomra. Arról nem beszélve hogy ez már akadályozás részéről, engem meg a mögöttem lévők dudáltak volna le, hogy miért nem haladok
2019. ápr. 1. 23:57
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Az elsőbbségadás nem ésszerűségekről szól, hanem hogy megelőzze a bajt. Ha koccantok egyértelműen te lettél volna a hibás, hiszen nem adtad meg az elsőbbséget.
2019. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Hiába pontoztok le 0%-ra akkor is igazam van :D
2019. ápr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!