Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "Megtévesztő elindulás" miért...

"Megtévesztő elindulás" miért nincs? Mi a bánatnak kell piros lámpánál pár métert előre gurulni?

Figyelt kérdés

Valaki árulja már el nekem,

- hogyan alakulhat ki az a helyzet, hogy piros a lámpa fél perce, és halad a sor 2-10 métert, amikor még egyáltalán nem váltott?

- mi a fenének kell ilyenkor ilyen keveset előre gurulni? Feleslegesen fogyaszt és megtévesztő is. Ha valaki pl. az előtte állótól nem látja a lámpát, jogosan feltételezi hogy már váltott és kicsit több gázt ad, kész a koccanás.



2019. ápr. 3. 13:07
1 2
 1/15 anonim válasza:
58%

Ha tudják, hogy rövid ideig lesz zöld csak az a lámpa, akkor próbálnak közeledni, hogy még átérjenek. Máskor is előfordul, én csak ezt az egy okát látom.

Neked amúgy nem kell követned őket.


Ha zöld is a lámpa, vagy nincs egyáltalán semmilyen lámpa, légyszíves legyél figyelmes, bármi miatt lassíthat vagy megállhat az előtted lévő.

2019. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, miért csinálják. Amúg meg olyan követési távolságot kell tartani, hogy az előtted haladó hirtelen fékezése esetén is meg tudj állni.
2019. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Vagy esetleg ha csak 1 irányba enged a lámpa, és csak az első megy arra, a második már nem. Akkor az elso elmegy a tobbi szepen gurul előre. De legtöbb esetben tényleg nagyon zavaró...
2019. ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Általában az automata váltósoknál fordul elő, hogy egy kicsit leveszi a fékről a lábát és már előrébb is gurult. Engem ez még sosem zavart, túl kis dolgok ezek, hogy ilyen miatt idegeskedjen valaki és "Megtévesztő elindulás" szabályokat akarjon kreálni.
2019. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Pl. valaki a sorban előrébb úgy dönt kisorol másik sávba, akkor egy autónyit lassan előregurul mindenki. Vagy többet is, ha többen mennek előlük. De nekem az a kedvencem, amikor látom, hogy az előttem álló legalább egy autónyi helyet hagy maga előtt, majd miután már állunk egy ideje, egyszer csak gondol egyet és előregurul oda, ahova eredetileg is állhatott volna. Én ilyenkor gáz nélkül utána gurulok, úgysincs jobb dolgom.
2019. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Tipikus hely: Budapest, Thököly út, Tisza István tér, reggel, befelé. Busz próbál besorolni az út széléről a középen vezetett buszsávba. Ezt valaki észreveszi és elkezd összébb húzódni a sor, hogy beférjen a busz.
2019. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
#4-esnél a pont.
2019. ápr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Nekem volt egy kollégám aki ugy zúzta le az autóját, meg az előtte lévő autót, hogy a piros lámpánál a telefonját babrálta, és picit felnézett hogy indul-e a forgalom...

Az előtte álló autó előre gurult pár métert, a kollégám meg azt hitte hogy zöld a lámpa és beletaposott a gázba, és bele rongyolt a csak pár métert előre guruló autóba:D


Mikor mesélte jót röhögtem.

Ezért kell mindíg figyelni vezetés közben!

2019. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem az lehet az oka, hogy az elől álló a vonaltól távol áll meg, mert megszokta, hogy magasan van a lámpa és ha beáll a vonalhoz, akkor nem látja. Aztán rájön, hogy még nyugodtan mehetne pár métert előre, mert mégsincs az olyan magasan.
2019. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként nem értem ebből hogyan lehet baleset? Ha nem látom a lámpát az előttem állótól, akkor eleve óvatosan indulok meg, számítva rá, hogy valójában még piros a lámpa és az előttem lévő csak előbbre akart csordogálni. Szerintem ez common sense, hozzátartozik a vezetéshez. Ugyanaz, mint amikor kamion mögött állok és tudom, hogy az induláskor nem fog nekilódulni, ezért én sem lendületesen indulok neki.
2019. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!