Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook






Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Valaki elmagyarázná ezt a parkolási szitut? Most akkor lehet itt parkolni vagy nem?

Debrecen városának Liszt Ferenc utcájáról van szó.

Adott a következő 20-30 méteres szakasz:

[link] ,+Liszt+Ferenc+u.+10,+4024/@47.5302766,21.6282036,3a,75y,25.91h,83.59t/data=!3m7!1e1!3m5!1sKpGZ7kkv6gk9Aq901A7t3A!2e0!6s%2F%2Fgeo2.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DKpGZ7kkv6gk9Aq901A7t3A%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dsearch.TACTILE.gps%26thumb%3D2%26w%3D86%26h%3D86%26yaw%3D80.203735%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656!4m13!1m7!3m6!1s0x47470e748f0e6adb:0x23e8eff72e19031e!2sDebrecen,+Liszt+Ferenc+u.+10,+4024!3b1!8m2!3d47.530311!4d21.628405!3m4!1s0x47470e748f0e6adb:0x23e8eff72e19031e!8m2!3d47.530311!4d21.628405

Itt látható egy várakozni tilos tábla, alatta pedig egy elszállításra vonatkozó kiegészítő tábla.


Itt egy másik kép, ugyanarról a rövid szakaszról csak éppen a másik irányból:

[link] ,+Liszt+Ferenc+u.+10,+4024/@47.5305025,21.6281268,3a,75y,123.69h,81.06t/data=!3m6!1e1!3m4!1suSBOC7i3VGes_LdlMMrecg!2e0!7i13312!8i6656!4m13!1m7!3m6!1s0x47470e748f0e6adb:0x23e8eff72e19031e!2sDebrecen,+Liszt+Ferenc+u.+10,+4024!3b1!8m2!3d47.530311!4d21.628405!3m4!1s0x47470e748f0e6adb:0x23e8eff72e19031e!8m2!3d47.530311!4d21.628405

Itt pedig már egy parkoló tábla látható "fizető" kiegészítő táblával.


Na most a kérdésem a következő. Itt mégis mi a helyzet? Egyik irányból lehet parkolni, másik irányból meg nem? És a fekete autó - ami a két tábla között áll - szabályosan parkol vagy sem?



Keress kérdéseket hasonló témákban: parkolás, szabály, tábla, bírság, közlekedés, autó, utca, út, KRESZ

  ápr. 6. 16:55  Privát üzenet  

A válaszok
A táblák az úttestre vonatkoznak (kiegészítő tábla hiányában)

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont ápr. 6. 21:03 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Így van, a várakozni tilos tábla alapból csak az úttestre vonatkozik. A padkán álló járművekre csak akkor vonatkozik, ha van ilyen kiegészítő tábla.


Egyébként okafogyott a kérdés, mert 2014-es a kép és azóta már sétálóutca lett a kérdéses szakasz.



A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont ápr. 6. 22:22 Privát üzenet
Hasznos számodra ez a válasz?

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése



Kapcsolódó kérdések
Külföldi rendszámmal kapok parkolási bírságot?
Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez mi?
Valaki elmagyarázná a különbséget? (villamospálya, előzés)
Most tanulom a KRESZt, valaki elmagyarázná?
Szép napot! Idén készülünk a Sziget Fesztiválra több napra, hogy hol van a környéken ingyenes parkolási lehetőség?
A 13. kerület, Váci út 99. közelében elvileg van valahol ingyenes parkolási lehetőség, aki tudja, hogy miről beszélek, az elmagyarázná, hol van az?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból








Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!