Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül előztem...

Lakott területen belül előztem egy autót' ki volt a hibás?

Figyelt kérdés
Körülbelül 40 el közlekedő lassító járművet láttam amit indexelve megkezdtem az előzését. Közbe ő kitette át indexet ami nagyon halványan csak közelről látszott hogy ég és Balra rám húzta a kormányt. Ő azt mondja én vagyok a hibás de én nem érzem magam annak ki a hibás?

2019. ápr. 7. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha te már megkezdted az előzést, és ő utána akart balra menni akkor ő a hibás mert... A KRESZ azt írja hogy ha írányt akarusz váltani akkor meg kell gyöződnöd hogy nem kezdet-e az autód előzésébe.

Nyílván ha már előz egy autó egy másikat és már meleltte van akkor nem tud elugrani, ezért köteles az előzőtt autós az előzőnek elsőbséget adni.

Dúrva lenne ha minden előzésnél lazán rá lehetne rántani balra a kormányt arra aki előzni akar!

Persze, ha két ellentétes állítás van és senki nem ismeri el a felelőséget akkor csak a szakértő itélő képességében bizhat a vétlen fél...

2019. ápr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
előzni tilos tábla volt? ez is egy fontos kerdés.
2019. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%

Hova akart bekanyarodni balra?

Ha kereszteződésben fordult volna, akkor te vagy a hibás egyértelműen

2019. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Faluba egy házhoz nem volt tábla se zarovonal mire észre vettem elrantottam a kormányt de így is belém jött. Elmentunk úgy hogy akkor jolvan nem lett nagy baj mert ő állította én vagyok a hibás mert hogy ő már kanyarodni akart és indexelt de egy értelmű ha látom hogy le akar menni nem fogom megelőzni de akkor is már rég a másik sávba voltam mikor irányjelzőt használt vagyis mire láttam mivel írtam elég halvány volt valószínű sotetitve volt a lámpája,.
2019. ápr. 7. 19:49
 5/16 anonim ***** válasza:
20%
Egy dologba kapaszkodhatsz esetleg, a sötétített lámpába. Egyébként 50-50% lenne kb a felelősség, ha feljelented.
2019. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

"Egyébként 50-50% lenne kb a felelősség, ha feljelented."


Miért is? Az előzött 100%-ban hibás, mert úgy kanyarodott be, hogy egy jármű már megkezdte az előzését. Ez akkor is így lett volna, ha teljes mértékben látszódik az index lámpája.

2019. ápr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Tök jó amit írtatok, csak a jóember azt fogja mondani, hogy jó előre kitette az indexet, aminek az ellenkezőjét kissé nehezen fogja tudni bebizonyítani a kérdező...
2019. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Max tényleg a sötétített lámpába lehet belekapaszkodni.
2019. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

#6: Aki előz, azt mondja nem indexelt a kanyarodó, a kanyarodó azt mondja indexelt. Kamera nincs. Innentől kezdve nem lehet bizonyítani kinek van igaza és a kanyarodó, vagy az előző nem tartotta be a szabályokat.


De nyomogasd a minuszt tovább

2019. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is el kellett volna engednie a kérdező, ha bekanyarodás előtt kint volt az indexe. Teljesen irreleváns, amire hivatkozol. Itt egyedül az a lényeg, hogy a bekanyarodó nem nézett sem hátra, sem tükörbe bekanyarodás előtt és szépen összementek.
2019. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!