Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kanyarodás sávváltással,...

Kanyarodás sávváltással, irányjelző használata?

Figyelt kérdés

Ha jobbra kanyarodom egy több sávos út belső sávjába (bizonyos okokból muszáj oda érkeznem) akkor alapból jobbra kellene indexelni, mivel jobbra kanyarodom, de közben sávot is váltok, amit bal irányjelzővel kéne jeleznem

ilyenkor mi a teendő? az elején jobbra index, aztán kanyarodás közben átváltok balra?


2019. ápr. 12. 19:48
 1/9 belapus ***** válasza:
64%
Látod, tudod te!
2019. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Ahogy írod. De ha egy íven kanyarodsz a belsőbe, sok értelme nincs villantani balra.
2019. ápr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha rögtön a belsőbe érkezel, akkor nem kell balra indexelni.
2019. ápr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Itt gyakorin hány embernek van úgy jogosítványa, hogy nem tudja használni az indexet? Kanyarodás közben eszedbe ne jusson sávot váltani, mert balesetveszélyes. Nagyon ritka eset amikor ezt meg tudod tenni. Kanyarodásnál meg te választod meg, hogy melyik sávba érkezel, és azt nem kell külön jelezni. De ahogy írtam balesetveszélyes amin gondolkozol. Ha valaki kanyarodik veled párhuzamosan akkor abból csatt lesz, mert a másik nem számít arra, hogy te be fogsz sorolni elé. Nem tudom te hol szerezted a jogsit, de nekem ezt annó az oktatóm elmagyarázta. Ugye körforgalomban sem indexelünk befele, mert megtévesztő, meg felesleges.
2019. ápr. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Simán jobbra index.

Csak közben figyelj, valami barom nem akar-e bevágni eléd balról előzve bőgázzal.

2019. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%

#4 tökéletesen leírta, hogy mit kell tenni ilyen esetben, vagyis duplán kanyarodó sávban semmi esetre se indexelj, ugyanis megtéveszti a többit, hogy te be, vagy ki akarsz sorolni elé. Kanyarodó sávban egyértelmű a továbbhaladási irány illetve szándék vagyis a többinek erre számítania kell. A körforgalom esetében, viszont annyiban nem értek egyet, hogy ha nem az első kijáratnál történik a kihajtás akkor igen is van értelme befelé indexelni.

Az én véleményem pedig az erről a túlindexelésről, hogy semmi értelme nincs és én csak akkor használom ha nagyon muszáj, hiszen a forgalmi helyzetek úgy 30%-ában van értelme használni, minden más megoldható a tükrök használatával. Ennyit erről...

Elég megnézni egy magyar előzést (megkezdéstől a befejezésig) figyelembe véve az indexelést, hogy 90%-ban rosszul használják.

2019. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
#6 akkor sincs értelme a körforgalomba befele indexelni, mert mindig csak a kihajtó előtt kezdesz indexelni kifele. Ameddig nem indexelsz addig egyértelmű, hogy tovább haladsz a körforgalomban, és nem akarsz kihajtani. Nekem például megtévesztő ha valaki befele indexel, mert nem látom, hogy mit akar, és persze pancsernek is tartom az olyat aki befele indexel. Ezt így is tanítják, hogy befele nem kell indexelni. Aki mégis indexel az nem biztos a dolgában szerintem. Mint mondtam engem megtéveszt és kiesek általa a ritmusból, mert nem megszokott dolog, csak van pár ember aki úgy gondolja, hogy ezt így kell.
2019. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

külföldön sok helyen alap a "bent maradok" balra index a körforgalomban. szerintem hasznos, +1 jelzés ami folyamatosabbá teszi a körforgalom használatát.

aki nem indexel annál felkészülsz, hogy bármit csinálhat :)

2019. ápr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A belső sávba csak belső sávból érkezhetsz. Ha egysávos útról kanyarodsz többsávosra, akkor mindig a külsőbe kell érkezned, majd onnan továbbmehetsz a belsőbe egy bal irányjelzővel. Ilyen, hogy kanyarodás közben kiteszed balra és a belsőbe érkezel, nincs. Ez kb. olyan lenne mintha balra a másikat megkerülve kezdenél el kanyarodni, aztán kanyarodás közepén meggondolnád magad és előtte mész el.
2019. ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!