Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a gyalogos az út bal...

Ha a gyalogos az út bal oldalán lép zebrára, akkor nekem meg kell állnom, ha anélkül is simán elmegyünk "egymás mellett"?

Figyelt kérdés
Pár hete történt velem, hogy 50-nel mehettem lakóterületen, és láttam, hogy a gyalogos rálép a zebrára amikor kábé 20-25-30 méterre lehettem a zebrától. Meg tudtam volna állni nagyobb fékezéssel, de láttam, hogy nem lesz gond, mivel elég széles volt az út ott. Csak elgondolkodtam, hogy mi lett volna a helyes KRESZ alapján...
2019. ápr. 13. 01:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Néha velem is előfordul ez, de én általában próbálok megállni, mert tudom, hogy gyalogosként nem szeretem ha egy autó 50-el suhan el előttem 1 méterre. Ez az egyik oka, a másik pedig, hogy ha egy figyelmetlen autós van mögötted, baleset lehet belőle. Nem a te problémád, de te sem akarod, hogy ez történjen..Kresz szerint köteles vagy megállni.
2019. ápr. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Ha van jogsid, akkor tudnod kellene, hogy mi lett volna a helyes. Íme egy rövid videó a gyalogosok kiszámíthatatlanságáról:


https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=A_0nA_d3AL8

2019. ápr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

KRESZ szerint elsőbbséget kell adnod, és nem is zavarhatod a gyalogost.

Ez természetesen nem azt jelenti, hogy ha meglátsz egy gyalogost valahol, akkor le kell parkolnod fél napra, míg odaér.

Ha jól belátható a gyalogátkelő környéke, és a gyalogos láthatólag észrevett téged, és/vagy egyértelműen semmiképpen se fog a kocsid közelébe érni az áthaladásodig, akkor mehetsz, mivel nem áll fenn elsőbbségi helyzet kettőtök között, és zavarni se fogod azzal, ha 6 méterrel előtte elmész normális sebességgel. Nyilván, ha csak 2 m-rel előtte tudnál, akkor már meg kell állnod, mert ez zavarásnak minősülne. Mindig a távolság és a te sebességed a mérvadó.

2019. ápr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
67%

Biztos vagyok benne, hogy a gyalogos nem a semmiből teleportált a zebra szélére, tehát neked nem csak azt kellett volna látnod, ahogy lelép, hanem azt is, ahogy megközelíti azt - és ennek megfelelően lassítani, hogy az őt megillető elsőbbséget meg tudd neki adni.

Ha pedig valami kitakarta, akkor pláne piszokul óvatosan kellett volna a zebrát megközelítened, hiszen akár gyerek is kiszaladhatott volna, oszt akkor hiába magyarázod, hogy bírónő, én azt hittem, hogy.

A kresz alapján - te is nagyon jól tudod, csak nem akarod elismerni - úgy kell megközelítened a gyalogátkelőt, hogy bármikor meg tudj állni. Vészfék nélkül.

Igen, ehhez olykor lassítani kell.

Igen, ezt sokan nem szeretik, megalázónak érzik.

Igen, ez a válasz is le lesz pontozva.

Ez van, ettől még a szabály az szabály.

Csak ti szartok rá.

2019. ápr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

legközelebb figyelj jobban.

meg kell állni, a gyalogosnak nem a lökhárítója horpad be, hanem szétloccsan a feje, mint egy dinnye.

2019. ápr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
A zebrát úgy kell megközelítened, hogy akár tipegő nagymama, akàr határozott léptekkel érkező pizzafutár kel àt bármelyik irányból, ne zavard. Márpedig a nagymamának lehet erősen zavaró az, ha 55-tel éltépsz előtte 2 méterrel.
2019. ápr. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Tudtommal mielott a gyalogos ralep a zebrara, illene korulneznie es meggyozodnie hogy biztonsagosan at tud-e kelni... nemcsak az erem egyik oldalat kell nezni
2019. ápr. 13. 14:15
 8/24 anonim ***** válasza:
77%

Ezt azért a bíróságon ne nagyon hangoztasd, miután elcsaptál egy gyereket a zebrán, mert plusz pár évet fog jelenteni.

Két okból: egyrészt a gyalogosnak nem kötelessége ismerni a kreszt, neked viszont igen.

Másrészt te vezeted az autót, amivel ölni tudsz, ergo neked kell vigyázni a puhatestűre.

2019. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
És még valami: a gyalogos, mikor körülnéz, elvileg azt feltételezi, hogy te, az autós olyan sebességgel közelíted meg a gyalogátkelőt, hogy ő biztonságosan át tudjon kelni. Nyilván nem fog lelépni a zebrán épp áthaladó autó elé, de amelyik még 20-30 méterre van (te írtad!) az bizony bőven féktávon kívül van. Józan paraszti ésszel - és feltételezve, hogy nem egy közveszélyes gyilkos vagy - számíthat a puhatestű arra, hogy olyan távolból meg fogsz állni.
2019. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Gyalogosnak nem kotelessege ismerni a kreszt??? A ra vonatkozot?... Meselj meg...
2019. ápr. 13. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!