Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Falusi mellék utcákban mennyiv...

Falusi mellék utcákban mennyivel szabad menni? Ott is ugyanúgy 50-el, mint a a városi főúton vagy ilyen helyzetben jobb az óvatosság?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs sebességkorlátozó tábla, akkor ott is 50 a megengedett. Természetesen jobb az óvatosság ilyen utcákban.
2019. ápr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Mindig csak az út- és forgalmi viszonyoknak megfelelő sebességgel. Ha egyéb korlátozás nincs, akkor 50 km/h lakott területen belül az abszolút maximum, de mondjuk ha az utca keskeny, ott gyerekek játszanak, stb. akkor még ez is sok lehet.
2019. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs korlátozó tábla, én akkor sem szoktam szűk, ismeretlen, utcákban 50-nel menni. Pláne ha még nehezen belátható is (tehát kanyargós). Sajnos nagyon sokan úgy értelmeznek például egy 50-es táblát, hogy: menj legalább 50-nel.
2019. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

Ha nincs más korlátozás, akkor 50. Persze ha sok parkoló autó van az út szélén, akkor én lassabban szoktam csak menni, mert bármikor kiléphet valaki az autók mögül.


De egyébként sok helyen van 30-as zóna, ami akár elég nagy terület lehet és ugye nem oldja fel a kereszteződés, csak a zóna vége tábla.

2019. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha erre gondolsz, akkor nem kötelező 50-el menni. Ha az aszfalt annyira szét van menve, hogy 30-al is pattogsz mint állat, akkor inkább menj lassabban, minthogy megdobjon és az árokban köss ki.
2019. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!