Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni ha tudom hogy...

Mit lehet tenni ha tudom hogy valaki folyamatosan ittasan vezet?

Figyelt kérdés
A lakótársamról van szó. Minden reggel egy ír kávéval indul. Elmegy kocsival dolgozni (5-10 perc autóval), ebédre hazajön, kaja mellé lemegy egy whisky kóla. Visszamegy dolgozni,hazajön,vacsi mellé 1-2 sör. És még ha valahova mennie kell így simán autóba ül. Ha itthon van napközben akkor is mindig pia van a kezében. Nem tűnik részegnek meg semmi, de akkor is. Én itthonról dolgozom jelenleg és ezt még nézni is rossz. 26 éves emberről beszélünk egyébként. Nem akarok spicli lenni, de már azon is gondolkoztam hogy bejelentem a rendőröknek hogy az XY rendszámú autóban ülő sofőr ivott és csináljanak vele valamit. A szép szóval nem mentem eddig semmire. Szerintetek?
2019. ápr. 17. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Hagyjad, alkoholista.Majd egyszer véletlenül megszondáztatják (akár a munkahelyén is),és viszlát jogsi,aztán meló,stb.A helyedben sürgősen új hely után néznék,nem jó ilyenekkel együtt élni egy idő után.
2019. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem ert a szobol siman szolj a zsaruknak ha utnak indul. Nem azert mert spicliseg gagy nem, de ha elit valakit es meghal/nyomorek lesz, ne legyen buntudatod.
2019. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Nyugodtan szólj a rendőröknek, lehet belőle komoly baleset is az ittasságból.
2019. ápr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hagyjad. Ha rendőrt hívsz rá, akkor téged fog elővenni, mert tudja, hogy pikkelsz rá. Én a helyedben elköltöznék mellőle "ismeretlen" helyre, mert az alkoholista nem gondolkozik, csak üt, rongál, téged meg majd a rohammentő visz el, ha szerencséd lesz. Ha ő részegen az árokba akar menni, akkor hadd menjen.
2019. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

1-es, 4-es. Pontosan ez az elforduló mentalitás az, ami a sírba viszi az országot. Amikor egy nyilvánvalóan a társadalom egészére veszélyes magatartás láttán megmagyaràzzuk magunknak és a környezetünknek, hogy miért nem foglalkozunk az egésszel. Utána meg csodálkozunk, ha ugyanez az ember vagy épp egy másik piás elgázol minket.


Mindenképp fontos elbeszélgetni a kockázatokról a lakótársaddal. Ne túl erőszakosan, de mutass neki témába vágó videókat, beszéljetek arról, hogyan hat a pia a reakcióidejére. Igen, lehet, hogy ezeket elengedi a füle mellett. De minél több helyről hallja, annál kevésbé tudja majd elengedni. És igenis beszéljetek a piálás veszélyeiről és arról, hogy miképp kaphat segítséget. Ha ebbe beleállsz, megmentheted egy ember életét. Vagy ki tudja, mennyiét...

2019. ápr. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Te feljelentenél egy alkoholistát, aki veled lakik, tudván, hogy utána péppé ver, mert rögtön téged fog meggyanúsítani? Ugyan már.


Ha távol lakna tőle, akkor azt mondom jelentse fel, de így nagyobb a kockázat, mint a megtérülés, hogy így mondjam. Sajnos az alkoholista kiszámíthatatlan és ennek megfelelően kell kezelni is a szituációt.

2019. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!