Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez kimerítené a közúti veszély...

Ez kimerítené a közúti veszélyeztetés fogalmát?

Figyelt kérdés

Egy-két éves történet, az egyik akkori munkatársammal mentünk haza autóval (ő egy hirtelen haragú ember).

Előttünk ment egy autó 30-40-es sebességgel, ebbe néha bele is fékezett.

A kolléga egyre feszültebb lett, de még nem csinált semmit, se nem dudált, se nem villogott.

A piros lámpánál tudtunk mellé állni, egy idősebb fószer ült a volán mögött, és bőszen nyomkodta az okostelefonját.

A kedves kolléga ezt látva egy halk anyázás kíséretében kiszállt, oda sétált a lehúzott ablakú autó mellé, szó nélkül kivette a fickó kezéből a telefont, és a földhöz vágta.A telefon millió darabra tört.

Visszaült az autóba, és elhajtottunk az akkora már zöld jelzésen.

A másik autó vezetője kiszállt, de nem látszólag teljesen megdöbbent, nem csinált semmit.

Hónapok múlva sem lett baja a kollégának ebből, én azóta eljöttem onnét, úgyhogy nem tudom,hogy azóta megtalálták e emiatt, de ha mondjuk rendőr jött volna ő mit szól ehhez?Rávarrják a közúti veszélyeztetést?Vagy ez simán csak garázdaság?


2019. ápr. 18. 04:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Önbíráskodás.

Garázdaság.

És még jogsija is van az ilyen delikvensnek!

2019. ápr. 18. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Tipikus konfliktuskezelés magyar módra.

Ha bele gondolok, hogy hány ember fején tudnám összetörni azt ami épp a kezében van, akkor már a börtönben ülnék.

Ez önbíráskodás, garázdaság.

2019. ápr. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
ez semmiképpen sem közúti veszélyeztetés. Ezzel szemben nyilván erőszakkal elvenni valakitől a tulajdonát majd azt ripityára törni nem épp legális.
2019. ápr. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

Önbíráskodás, egyértelmű.

Érdekes módon senki sem említi, hogy telefont nyomkodni vezetés közben sem túl szabályos...

2019. ápr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

A Btk 368. paragrafusa szól az önbíráskodásról, ami kimondottan VAGYONI igèny esetén valósulhat meg, itt ilyesmiről szó sincs.


Ahogyan nem is közúti veszélyeztetés az eset, hiszen nem került veszélybe senkinek sem a testi èpsége.


Ami viszont megáll, az a garázdaság vagy a rongàlás. Én egész biztosan nem hagytam volna ennyiben, mert az ilyen helyzeteket úgy kell kezelni, hogy udvariasan átszólsz és megkéred, ne telózzon. Más magántulajdonában ilyen módon kárt okozni elèg gyenge emberre vall és törvénytelen is.

2019. ápr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Önbíráskodás, az persze.. eszem megáll, miért kell félre vezetni pár lelket? Ez elfogadhatatlan!


Garázdaság. És mondom tovább, ha mondjuk engem üt el az illető mert telefonozik akkor mi van? Mi van ha a kövi kanyarba engem vágott volna el? Na? A hírtelen haragú embertől elvennétek a jogsit aki meg elütne engem az meg majd a per után újra vezethetne (persze tanulna belőle, mert az ember tanul a hibáiból, 'ahhhha persze)


Na, de, hogy ne legyek egy szent.


Tegnap "fontos" kérdést tettem fel egy ismerősnek messengeren, piros volt a lámpa, gondoltam megírom, aztán látom,hogy zöld.. mögöttem a muksó mutogat.. oké, igaza van. Úgy volt, hogy egyik szememmel figyelem a rendőr lámpát, háát nem jött össze, ennyi baj legyen, ja meg utána hívtam is a srácot, pont kanyar elött találtam meg névjegyzékbe... nem kísértem a gyámom, nem telefonozok többet. Fontos volt, de nem fontosabb mint más testi épsége. És megérdemeltem volna ha nekem is összetörik a telefonom.

2019. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%
Esetleg elküldöd az anyjába, na, nem szép de néha elgurul a gyógyszere mindenkinek. De ez azért erős túlzás. A veszélyeztetést nem tudom kimeríti-e, az önbíráskodást és a garázdaságot viszont minden bizonnyal.
2019. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Itt nincs önbíráskodás. Az nem az a jogi fogalom. Ez garázdaság és rongálás.
2019. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
Aki itt lepontozgatja hülyegyerek módjára azokat, akik szerint itt nem lehet szó önbíráskodáskodásról, az felcsapta a Btk-t? Mire alapozza azt, hogy megáll az önbíráskodás egy ilyen esetben?
2019. ápr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5%
Piros lámpánál tilos nyomogatni a telefont? Lehet a gps-t állítgatta, és azért ment olyan lassan, mert szarakodott a telefon/valami elállítódott és a pirosnál visszalőtte. Ez nem futott át az agyatokon?
2019. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!