Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Fordult már elő veletek hogy...

Fordult már elő veletek hogy egy koccanás, vagy balesetveszélyes helyzet miatt nagyobb balhéba keveredtetek?

Figyelt kérdés

Párom most ért haza egy órája lila fejjel,és a következőt mondta el:


Jött hazafele,a rádiót állítgatta,és majdnem túlment a kereszteződésen ahol le kell fordulnia,ezért satuféket nyomott,mire hátulról nekikoccant egy másik autó.Tudta hogy ő volt a hülye,vette is elő a bejelentő lapot.Kiszállt elnézést kérve,mire a másik autó sofőrje üvöltözni kezdett vele,és ököllel,erőből arcon ütötte.A párom hanyatt esett,és mire magához tért a sokkból,a másik autó sehol nem volt.


Van fedélzeti kamera párom autójában,a rendszám is megvan,holnap megyünk a rendőrségre.Gyér forgalmú úton történt az egész,késő este,és a párom az okozója a koccanásnak,de akkor is!Én nem vezetek,nem tudom ez mennyire gyakori/ritka,de én nagyon ki vagyok akadva.A rendőrök rendszám alapján meg fogják találni az illetőt ugye?


2019. ápr. 19. 00:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%

Nagy sérülést okozott? Ha nem, hagyjátok annyiban egy “tanulságnak”, mert ha ti bevarrjátok az úriembert, valószínűleg ő is követelni fogja a kártérítést. Másrészt nem tudod, hogy miért hajtott el, lehet lopott/körözött autó volt. Ha ilyen körökben jártas emberrel kezdtek ki, az nem biztos, hogy jó ötlet. Az is lehet, hogy azt hitte bűntetőfékezni akar a barátod, ezért begurult.

Amúgy nagyon nem normális az eset. Én 2x koccantam eddig, egyszer én hibáztam, akkor csak simán leüvöltöttek, de nekem sem volt kellemes amikor belémhajtottak, idegesen reagáltam, de bunyó sosem jutna eszembe.

2019. ápr. 19. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen patkányt nehogy futni hagyjátok. Itt nem párod volt a hibás, mivel hátulról belehajtaskor szinte mindig a hátsó a vétkes a követési távolság be nem tartása miatt. Ez miatt is lehet dühös. Testi sértés plusz a baleset helyszinenek az elhagyasa onmagaban eleg arra hogy megkeressek az uriembert.. Amugy meg ebben a hagyattesos dologban marha sokan belehaltak mar, koponyalapi tores, agykarosodas stb. Az ilyennek kicsit meg kene tanulni hogy nem marad barmilyen tette kovetkezmenyek nelkul..
2019. ápr. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Az előttem válaszoló mindrn mondatával egyet értek.

A hibás nem a hirtelen fékező, mert h pl. vmi állatka, v vki lép ki és satufékezik az elöl haladó, a mögöttes forgalom akkor sem durranhat bele az elöl közlekedősbe, megfelelő követési távolságot tartva.

Az meg hogy így lépett fel, az megint elég problémás, mi van akkor ha tényleg kiderül akit levert, és azt sem tudja hogy túlélte-e.

A helyszín elhagyás miatt ráadásul cserbenhagyásos baleset is történt, ami miatt rendszerint több százezer forintos bírságot szab ki a hatóság. Jelentsétek fel baleset okozása, a helyszín elhagyása, testi sértés miatt.

2019. ápr. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Dokihoz is menjetek el látleletet vetetni, ha van nyoma az ütésnek, úgy menjetek a rendőrségre!

Nem hibás a párod, hiába érzi magàt annak, szabályos közlekedés esetén nem mentek volna belé. Ne hagyjátok annyiban!

2019. ápr. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Nehogy futni hagyjátok az ilyet, ez a társadalom legalja! Minimum részben ő a hibás, aztán kérdés nélkül üt, utána meg egy eszméletlen embert cserben hagy. Ebből már egy is sok!
2019. ápr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kgfb esemény okozása követési távolság be nem tartása miatt, cserbenhagyás, ki kell szűrni az ilyen egyéneket a forgalomból.

Tegyetek feljelentést!


Én is gondolkodok egy olcsóbb kamera beszerelésén.

2019. ápr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#2-es tökéletesen leírta.

#1-el nem értek egyet, mert azért tart ott az ország ahol tart, mert az ilyen nagy arcúak azt hiszik bármit megtehetnek. Nem vezet sehova az, hogy engedjünk a megfélemlítésnek.

Egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy az illető bűnöző és az autó lopott, mert azok pont hogy nem keltenének ilyen feltűnést, elvégre tudják mivel járhat.

Egyszerűen egy idegbeteg köcsög volt, aki azt hiszi csak az övé az országút.

Épp pár napja írt ki valaki ilyen kérdést, hogy a kollégája kiszállt egy előtte töszmörgő öreghez aki telefonált vezetés közben és összetörte a telefonját majd lelépett.

Az ilyenek szimplán bunkó idegbeteg gyökerek, és igen is meg kell őket büntetni.

Mielőbb látlelet, és mielőbb bemenni a rendőrségre a kamerafelvétellel!

Hirtelen fékezés bármi miatt lehet, ezért a mögöttünk haladónak erre is fel kell készülnie.

2019. ápr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hátulról mentek bele a párod kocsijába ? Ne legyetek degeneraltak aki belement az a hibás.


Milyen kreszt tanultatok ? A hátsó a követési távolságot nem tartotta és ezért balesetet okozott. A verekedés meg, hát nem tud párod melóba menni orvosi latleletek kártérítés. Mindenre. Tessék rendezni helyesen a dolgokat

2019. ápr. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Velem ilyen még sosem fordult elő, de ismerőssel sem, nem gondolom, hogy ez gyakori lenne.


Az "úriembert" mindenképpen jelentsétek a rendőrségnek.


Viszont ha a párodban van egy minimális gerinc akkor bevallja, hogy "a rádiót állítgatta, elnézte a kereszteződést majd satufékezett az út közepén". Ugyan KRESZ szerint valóban követési távolság és társai, a valósgában igen nagy mentális deficitre utal, amikor valaki egyrészt annyira buzerál egy kütyüt a kocsiban, hogy azt sem tudja épp merre jár (erkölcscsőszöknek: ha tényleg lelépett volna elé egy óvodás csoport akiken áthajt akkor kinek a pártjára állnátok?) majd mikor rájött, hogy elcseszte ahelyett, hogy szépen befordulna a következő utcán vagy megfordulna és visszamenne satufékez. Ugyanis a KRESZ azt is kimondja ám, hogy indoklás nélkül hirtelen fékezni sem szabad.

2019. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Indokoltan fékezett. Elnézte a kereszteződést.

A mögötte jövő nem tartott megfelelő követési távolságot.

A rádió buzerálása meg nem ütközik semmiféle szabályba. H elütsz vkit emiatt, az más, de ott is a baleset okozása miatt leszel megcibálva, nrm pedig a rádió tekerése miatt.

2019. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!