Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez szerintetek normális módja...

Ez szerintetek normális módja egy közlekedési nézeteltérés rendezésének?

Figyelt kérdés

Kora reggel indultam útnak, és elkövettem egy hibát amit utólag nem tudom,hogy hogy gondoltam, de megtörtént.

Egy hosszan belátható szakaszon kellett volna jobb kezet adnom, láttam is,hogy jön egy autó.

50 helyett kb 60-al mentem, és messziről úgy tűnt, hogy hamarabb fogok odaérni mint ő, de még a gázra is léptem, hogy ne kelljen megállnom.

Sajnos rosszul számítottam ki, és egyszerre értünk oda.

Ő már dudált is, de olyan lendületben voltam,hogy nem bírtam volna megállni.

Ő fékezett egy nagyot, én pedig elszáguldoztam előtte.Ez tizedmásodpercek történése, mert bár így hosszan leírva átgondolhatónak tűnik, de kevés időm volt dönteni.

Levert a víz engem is, de ahogy elmenem előtte csikorgó gumikkal, padlógázon fordult utánam, vagy 3x akkora teljesítményű autója révén hamar utolért, a villogott rám, mellém jött, elkezdett leszorítani, míg nem megállásra kényszerített.

Egy koxos fickó volt, kiugrott az autóból, és a kora reggeli csöndet torokhangon történő ordítással törte meg.

Háromszor kértem tőle bocsánatot, ettől talán csak annyira nyugodott le,hogy nem rángatott ki a kocsiból, mert rögtön feltépte az ajtómat és ökölbe tartott kézzel arcon ütött.Nem nagy erővel, vagy legalábbis nem akkorával amekkorával szerintem tudott volna ütni.


Biztos vagyok benne, hogy engem fognak szétsavazni a kommentelők, hiába ismerem el, hogy balfék voltam, de akiben van egy minimális jóérzés: szerintetek normális az amit ő csinál?

A tükrömre is ráütött, de az nem tört el, már az ütés előtt mondtam neki,hogy bocsánat, és nem értem miért kellett ez a cirkusz?

Ha mindenkinek utánamennénk aki nem adja meg az elsőbbséget mi lenne?

Nem felsőbbrendűség meg leszarom a másikat elv szerint csináltam ezt, hanem lustaságból, hogy ne kelljen megállnom, azt hittem,hogy bőven elmegyek mire ő odaért.

Értem, hogy most jól meg kell mondani nekem a frankót, de kérek mindenkit hogy azt is vegye figyelembe, hogy mit írna ha én lennék a verekedő fél, és az ő szempontjából írnám ki a kérdést.


2019. ápr. 20. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Tény, hogy butaságot csináltál, de egyáltalán nem volt normális. Már azzal, hogy leszorított az útról nagyobb szabálytalanságot követett el, mint te. Ami utána történt meg nem is részletezném..
2019. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Szóval lustaság? :-) Na, akkor legalább kaptam egy észszerű(?) magyarázatot, mert velem is jópárszor elfordult már, hogy nem adták meg a jobb kezet. Rohadtul szokott idegesíteni, de még senkit nem szorítottam le utána ez miatt. Remélem, legközelebb nem leszel ennyire "lusta". :-)
2019. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem satuzik a faszi, akkor most egymás mellett fekszetek a balesetin, és próbáltok életben maradni...


nos ezt átérezte a sértett, egy maflással megúsztad..


a bíró halálra röhögte volna magát azon, hogy -azt hittem előbb érek oda-..


megúsztad, lapozz..

2019. ápr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Elakadasjelzovel kéz kitétellel bármivel jelezni hogy bocsánat. Ez beválik.

Én naponta 20-30 alkalommal is eljatszom és soha nem volt gond. Csak kerekparossal de ott meg mondtam neki hogy ne rángassa a tükröt hanem törje le a GE.ibe mert amit csinál az komolytalan erre úgy meglepődött hogy csöndben maradt.

2019. ápr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Ne mentegesd magad, szándékosan nem adtál elsőbbséget!

Ha egy gyenge nő lett volna a másik, jót röhögtél volna rajta.

Nem egyszer kell megállnom a balról érkező miatt, most már tudom, miért.

2019. ápr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Lehet itt savazni a kérdezőt, de az ilyen pszichológiailag alkalmatlan embereket nagyon ki kellene szúrni az utakról, akikből az elsőbbség meg nem adása testi sértést és közúti veszelyeztetest vált ki.


Legközelebb ő nézi be mondjuk párhuzamosan kanyarodó sávoknál, hogy hova kellene érkeznie, aztán a vélt igaza tudatában kezdi el pofozni azt, aki teljesen szabályos volt? Hova vezetne ez, komolyan?

2019. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha nekem rántaná ki egyszer az ajtót egy ilyen előember, szájba lőném egy 60 J-os gumilövedékessel, és még élvezném is. Nem ez nem kegyetlenség, csak hirtelen haragú vagyok.
2019. ápr. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Önbíráskodás + könnyű tespsisertés esete forgott fenn a feldúlt "úriember" részéről.
2023. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!