Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikortól kezdődik a közlekedés...

Mikortól kezdődik a közlekedési szabálysértésből adódó baleset nyilvántartása, mikortól határozza meg a KGFB előéletet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek a szabálysértésből adódó közlekedési balesetek hogyan vannak nyilvántartva? Előfordulhat az hogy ha személyi sérülés nem történt, de gépjárműben kár keletkezett, kiérkező rendőrségi intézkedésként elsőbbségadási szabálysértés bírság lett kiszabva, egy BKK oszlop kidőlt és helyre lett állítva, viszont ha megegyezek a másik autó vezetőjével a kártérítésről, nem kerül biztosító elé, akkor hivatalosan balesetmentes marad az előélet?

2019. ápr. 21. 12:03
 1/2 anonim válasza:
A biztosítót a rendőrségi és egyéb büntetések nem érdeklik. GFB -nál az általad okozott kár esetén fizetett kártérítés ténye a lényeges. Ha sikerült megegyezned a károsulttal, az nem bónusz-maluszt befolyásoló esemény. Sőt, ha a biztosító által kifizetett kártérítést a biztosítónak megtéríted, azzal szintén balesetmentes marad az előéleted.
2019. ápr. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A biztositóknál úgy láttam hogy külön kérdés van arra hogy okoztam-e balesetet és arra hogy történt-e kár kifizetés. Több díjszámítást csináltam és úgy látszott hogy a baleset okozás növeli a díjat leginkább három éven belül, a kár kifizetés visszatérítése a biztosítónak csak a bonus fokozat csökkentést kerüli el. Ezért attól tartok hogy ha megegyezek a károsulttal, attól még nem válaszolhatom azt hogy balesetmentes az előéletem, mert rendőrségi nyilvántartásban van, és magas díjat kell fizetnem, hiába marad meg a bonus a biztosító kihagyásával. Szerinted is így külön van a kettő, vagy egyben kezeli a biztosító?
2019. ápr. 22. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!