Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kismotorkerékpárral nem...

Kismotorkerékpárral nem szabad a buszsávban haladni?

Figyelt kérdés
B-s, meg A-s jogosítványom van, a kismotoros pont kimaradt. Viszonylag ritkán használom a kisrobogót, főleg nem a forgalmasabb városrészeken. Ma kivételt tettem, buszsávba hajtottam, a piros lámpánál megállt mögöttem egy távolsági busz és vagy háromszor rámnyomta a dudát. Amennyire a tükörben láttam, még tán csapkodott is magából kikelve a sofőr. Én már rég a pirosnál álltam, mire mögém ért. Nem értettem mi van, nem álltam meg emberkedni, váltott a lámpa és átsoroltam egyet balra. Úgy emlékszem, mintha még a kerékpáros is mehetne a buszsávban... Vagy változott a Kresz?

2019. máj. 3. 14:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Székesfehérvár, Piactér a helyszín.
2019. máj. 3. 14:13
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Kerékpáros nem mehet a buszsávban, de kismotor igen. Sőt ujabban az összes motor mehet a buszsávban.

Nem lehet, hogy volt egy kiegészítő lámpa ami szabad jelzést ad a buszsáv forgalmának? Itt a lényeg, a sáv forgalmát szabályozza nem csak a buszt.

2019. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs abban a kereszteződésben kiegészítő lámpa. Együtt indul minden a három sáv.
2019. máj. 3. 15:06
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom utoljára 1979-Ben vizsgázott a sofőr KRESZ-bol, ez meg egy viszonylag friss módosítás. Ennyi. Az adott helyen teljeeen szabályos voltál, nincs kiegészítő lámpa.
2019. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Kismotorkerékpár kategória nem létezik.


Van segédmotoros kerékpár (rendszám nélküli max. 50 cm3-es) és van motorkerékpár (rendszámos). Ezek mind mehetnek a buszsávban teljesen szabályosan.


A kerékpár csak kivételes esetben mehet a buszsávban, ha van kerékpár piktogram felfestve.

2019. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de szerintem mindenki levágta, hogy 50-es gépet értek ezalatt. Egyébiránt Simsonon nevelkedettek ismerhetik H. Kadner "Kismotorkerékpárok" című könyvét. Lehet ma már nem így hívják a kategóriát...
2019. máj. 3. 22:32
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
72%
A feh€rvári buszsofőröknek -tisztelet a kivételnek- fogalmuk sincs arról, mi is az a KRESZ egyáltalán. Tapasztalat.
2019. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!