Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez így hivatalos?

Ez így hivatalos?

Figyelt kérdés
Át tudom majd íratni a motorblokkot, ha olyan adásvételit kapok, amit egy cég állít ki, de a tulajdonos nem ő? Tehát mintha egy cégtől vettem volna? Belekötnek az okmányirodában?

2019. máj. 4. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Természetesen, ha nem a tulajdonostól veszed akkor nem csak nem érvényes, hanem okirathamisítás is
2019. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sajnos teljesen tudatlanul állok az egész előtt, és aki eladja, azt mondta, hogy az ő cége neve alatt állít ki számlát, mert ő megvette a tulajtól, de már nem lehet elérni azt, aki a forgalmiba van, de azt mondta jò lesz a céges számla nem kötnek bele. Ha nem így van, akkir vissza tudom követelni a pénzt, ha van 2 tanúi is, ha nem adná vissza? Vagy mit tudok tenni? A motorblokkból tudnék valahogy pénzt csinálni hogy valamennyi visszajöjjön? Rajta van a generátor az önindító meg a kuplung is, azokból talán lehet pénz? Vagy ez drága tanulópénz és mehet a méhbe? Sajnos túl naiv és informálatlan voltam... :(
2019. máj. 4. 12:11
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha az eladónak a neve nem szerepel abban az autónak a forgalmijában tulajdonosként amiből eladja neked,akkor neked nem fogják beírni sehová azt a motort az autód forgalmijába,még adásvételivel sem.Ha meghamisítjátok az adásvételit,akkor igen,de ha bukta van,akkor szptok.Ha a régi tulaj leadta az akkori adásvételit,akkor biztosan.Ezt ő is tudja,azért magyarázkodik,hogy bepalizzon.Ha erre hajlandó,akkor te ne számíts arra,hogy visszakapod a pénzed.Perelni nem éri meg neked,meg az sem,hogy amiben a motorszám szerepel az kuka.Ha csak motorkódos és típus azonos a motorkód,akkor még adásvételi nélkül is megveheted,ha tudod,hogy nem lopott.De honnan tudnád?

Vegyél egy lepapírozható motort,mert jobban jársz azzal minden kép és nem leszel palimadár.

2019. máj. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Még annyit tudok tenni, hogy meglátom, milyen papírt akar adni. Állítólag céges pecséttel is el lesz látva, lehet bontós számla, nem tudom, és szerinte ezt el kell fogadják. És az okmányirodában megérdezem, hogy az a papír jó lesz-e, addig be se építettem az autóba. Ha nem jó, akkor keresek egy másikat de már bontóból. Esetleg ezt a motort egy típusazonos autóba el lehetne adni, aminél nincs már motorszám bejegyzés csak motorkód? Nem hiszem, hogy lopott, mert nincs körözés alatt a rendszám alapján, és tényleg csak 1 tulajdonosa volt, és hátulról belementek, ezért bontódott.
2019. máj. 4. 17:08
 5/19 anonim ***** válasza:
Az a cég a tulajdonos,akinek a neve a forgalmiban van,és az a cég az eladó?Most írtad,hogy nem.Erről te se milyen hivatalos papírt innen nem kaphatsz.A motorkód,az meg az a gyári azonosító kód és csak magában akkor felhasználható,ha abba a típusú autóba gyárilag motorszám nélkül szerepel.Ha nem ilyen akkor,amiben a szám szerepel maga az az öntvény rész nem építhető be hivatalosan másik autóba.
2019. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor buktam a pénzt... :( De legalább nem szereltettem be, hogy aztán ráfázzak, és még papíron se tudjam átírni... Esetleg ötlet, hogy mihez kezdjek a motorral?
2019. máj. 4. 17:52
 7/19 anonim ***** válasza:
Magyarországon több mint 10 éve csak bontási átvételivel vonnak ki véglegesen forgalomból autót. Ezt ugye egy bontó állíthatja ki. Nagyon sok autót,ha már megunta a tulajdonosa, elkezdi bontani,alkatrészenként kiárulni. Csak hogy hogyan szerez ezután bontási távételi elismervényt,az már kérdéses. Legálisan sehogy. Hallottam néhány trükköt,amiket nem sorolnék fel,mert nem akarok tippeket adni, de most ez nem is lényeg. Ha kapsz a bontótól számlát,azzal be tudod íratni a motort,más esetről nem tudok. A motorkódos dolog az jó,csak nem minden autónál van így,a törzskártyában meg kell nézni,hogy mi van beírva.
2019. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor magyarán ha nem egy bontási papírt ad, nem tudom átíratni sem. Mondták, hogy lehet a cége egy bontó, csak papír nélkül akarta eladni, hogy ne kelljen utána adózni vagy nem tudom, de mivel ragaszkodom ahhoz, hogy rendesen át akarom íratni, így ad papírt. Már csak ebben reménykedhetem...De bemutatom mindenképp az okmányirodában, és ha nem felel meg, akkor vagy visszakövetelem a pénzt, amire nem sok esélyem van, vagy tehetek feljelentést ellene? Esetleg kérvényezhetem a rendőrségen, hogy adják meg az autó tulajdonosának az adatait, mert elhagytam a szerződést indokkal, hogy újraköthessem vele. Vagy nem tudom mit csináljak.
2019. máj. 6. 08:57
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem teljesen. Neked nem kell semmi,csak egy számla a motorról,amin fel van tüntetve a motorszám,vagy motorkód. Az adón úgy szoktak spórolni,hogy nem annyit írnak rá a számlára,amennyiért eladta,hanem ráír mondjuk 5 ezer Ft-ot és hogy hihető legyn,fűzött blokként adja el papíron. Ezt elfogadják az ocsmányirodában. Ha nincsen számlád,akkor gáz van. Hogyan bízonyítod be,hogy nem számla nélkül vetted az autót és utólag akarsz számlát követelni? Mi van ha behozott autó motorja?Ha meg ia találnád a a jogos tulajt, ő nem tud neked olyan papírt adni,amivel beszerelheted,mert le fogják kérni az adatbázisból,hogy az egy forgalomból VÉGLEGESEN kivont autó motorja-e. Ha nem lesz bent a rendszerben,szerintem bármilyen papírt kérhetsz. Külföldről behozottnál nem tudom hogy hogyan van.Én rendesen bontóban vett motort szereltem be,és az okmányirodás hölgy tájékoztatott erről.
2019. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha nincs kivonva a forgalomból végleg az autóm,akkor is eladhatom belőle a motort,ha cserélem a motort.Nincs kivonva sehogy a verda a rendszerben.Ez a válasz nem helyes.

Ha számlát ír egy cég a motorról,akkor az az okmány is kell,ami alapján a számlát írták.Hasamra ütök és ráírok fiktív adatokat a számlára,majd ez alapján legalizálják a motort.Könnyen menne a lopott autók motorjának értékesítése egy cégen keresztül.Szóval ez a válaszod sem helyes.

2019. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!