Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit kell tenni ha országúton...

Mit kell tenni ha országúton megyek és egy őz elém ugrik?

Figyelt kérdés
Ráfékezzek vagy elrántom a kormányt ami nem vmi jo megoldás,de hogyan uszhatom meg sérülés nélkül,mikor már hiába a fékezés elkerülhetetlen az ütközés?
2008. nov. 11. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
káromkodás, satufék, és imádkozz, hogy ne üsd el.
2008. nov. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Így, ahogy előttem írták!

A kormányt semmiképp ne rántsd el!

(ha mégis elütötted, ismételt káromkodás, nyúzás, főzés:))

2008. nov. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan útszakaszon haladsz, ahol ez megtörténhet, különösen ha tábla is jelzi haladj csökkentett tempóval! Ez a legmegbízhatóbb ajánlás. Én 15 éve közlekedek a Bakonyban, sokszor éjszaka és ködben. Még soha nem ütöttem el állatot, de volt már vagy 25-30 esetem, melyeknél a nagy sebességnél elütöttem volna.
2008. nov. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

így van, fékezz és bízz! HA elrántod a kormányt, abból sokkal nagyobb baj is lehet. Velem volt már úgy, hogy olyan hirtelen ugrott ki elém, hogy semmit sem tudtam tenni, csak levettem a gázról a lábam, és már takarta is a motorháztető. Szerencsére láttam kijutni a kocsi elől, balra át az úton, de szerintem megfésültem a hátsóját így is :-) Ha elütör, akkor rendőrt kell hívni, aki aztán értesíti az illetékes vadásztársaságot, aztán kijön az illetékes, és jön a hümmögés, a fejvakargatás. HA kint van a "vadveszély" tábla, akkor te vagy a hibás, ha nincs kint, akkor az őz, és a vadásztársaság. Elszállítják a vadat, és mindenki hazamegy. Ez általában hétköznap este 11-kor szokott történni, hogy aztán másnap karikás szemekkel, és törött kocsival mehess dolgozni.

Ez a hivatalos út nagyjából.

2008. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
ja, az előző válaszoló vagyok. Annyi még hozzá, hogy a sötétben (ilyenkor gyakoribb az eset, messziről szoktam nézni jobbról-balról az út melletti bozótot, mert az állatok szemének villogása elárulja őket. Olyankor lassíts. Én is sokat jártam sötétben győr és tapolca között, rengeteg őzzel, szarvassal, vaddisznóval és rókával találkoztam, de a szemük villanását keresve, hamar ki lehetett szúrni őket.
2008. nov. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Imádkozz, mert sokba fog kerülni...
2008. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Hintalow ***** válasza:
98%
Igen, ne próbáld kikerülni, a kormányt tartsd egyenesen, mert különben nekicsapódhatsz más autónak, fának, bárminek. Inkább Bambi, mint te, gondolom...
2008. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
30%
Kapcsold be az ablaktörlőd, szükség lesz rá! :-)
2008. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az őz mint a szarvas.Amúgy én egy hete rókával csattantam,200 ezer forint.Pedig 60-al mentem mert köd volt.De nem tudtam megállni.

A kormányt ne rántsd el mert megpördülsz felborulsz és imádkozhatsz akár Suent Péterhez is.

2008. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Helló! Miért volt 200e forint a róka? Nem értem...
2008. nov. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!