Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Debrecen Határ út, csinálják...

Debrecen Határ út, csinálják a felüljárót. Pont előtte egy 40-es tábla, de egy piros autóból trafipaxoztak. Utána nem sokkal. Számítsak büntetésre, ha 90-el mentem, vagy feloldhatta balról egy kis földút?

Figyelt kérdés
Előttem olyan 60-70-el ment egy furgon, azt előztem, mire visszatértem 90-el mentem.

2019. máj. 15. 14:01
 1/8 A kérdező kommentje:

itt van kép is:

[link]

2019. máj. 15. 14:15
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha feloldaná a földút , akkor gondolod hogy trafiznának.
2019. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Számíthatsz a büntetésre! (Hacsak a teherautó pont nem takart ki annyira, hogy előzés előtt/közben/után se látszódjon a rendszámod)
2019. máj. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Logikus, a # 2-es válaszban [2019-05-15 14:57] írt kérdésfelvetés, de nem biztos, hogy nem érdemes ellenkedni a rendőrséggel. (Bár, a kérdésbeli eset már közigazgatási bírság, annál bonyolultabb a vitatás, viszont sokkal nagyobb a tét is; 40 km/h helyett 90, az bizony 90-ezer Ft.)


A KRESZ meghatározásai:

„Földút: jármű közlekedésre szabadon tartott, eredeti termett talajú vagy ahhoz hasonló anyagú (pl. zúzottkő, kavics, murva, kohósalak stb.) út, amelyen legfeljebb talajszerkezetet javító beavatkozás történt, ideértve azon földutat is, amely a szilárd burkolatú úthoz való csatlakozás, illetve a vasúti átjáró előtt legfeljebb 50 méter hosszban szilárd burkolattal rendelkezik.” ← 1. számú függelék sz) bekezdés.

„Út: a gyalogosok és a közúti járművek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetőleg magánterület (közforgalom elől el nem zárt magánút).” ← 1. számú függelék a) bekezdés.

„Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása.” ← 1. számú függelék k) bekezdés.


Mivel a sebességkorlátozó tábla hatályának egyik feloldója az útkereszteződés kezdete, az a kérdés, hogy a betorkolló földút, útnak számít-e? (Ha egyáltalán közlekedésre alkalmas, és nem lezárt magánút, és nem is volt utána megismételve a forgalomkorlátozó tábla.)

Szó szerint nem út, hiszen arra külön fogalom van, és sem az út, sem az útkereszteződés meghatározásánál nincs említve, hogy beleértendő a külön fogalomként meghatározott földút is.

Ugyanakkor, az útkereszteződés feloldó hatályának az a logikája, hogy az onnan kikanyarodó nem láthatja az előző szakaszon elhelyezett táblát, nem tudhat a sebességkorlátozásról. Ha továbbra is fenn akarják tartani a korlátozást, akkor a kereszteződés után meg kell ismételni, így az onnan kikanyarodó is tudomást szerez róla.


Nekem, ilyen eset miatt, jó négy éve van „saját” közlekedési táblám, méghozzá kiegészítő táblával.

A falunknak a város irányába a külterületi része igen kiterjedt, és a VOLÁN buszmegálló előtt egy 60-as sebességkorlátozó tábla van. Nem sokkal utána van balról egy földút, ahonnan én mindig gyorsítottam, hacsak nem akadályozott valami. (Szilárd útburkolatú kereszteződés csak úgy másfél kilométerre van, a város határában.)

Rendőrök kiintettek, gyorshajtás, és mivel nem értem el a közigazgatási bírságra okot adó határt, 10-ezres helyszíni bírságot állapítottak meg. Én hivatkoztam az útkereszteződésre, nem fogadták el, én pedig nem fogadtam el a helyszíni bírságot.

Úgy két hét múlva beidéztek; a szabálysértési előadónak is elmondtam az én álláspontomat. Szerinte nem volt útkereszteződés, nem volt feloldás. Ekkor mondtam el az érvem, hogy ott kilenc család lakik, többeknek van autója, motorja, ha otthonról jönnek a városba, akkor ők mehetnek gyorsabban? Természetesen érthető, hogy a buszmegálló miatt sebességcsökkentést várnak el, de emiatt vagy másfél kilométeren át lassítani a forgalmat, legalábbis adott közlekedők részére, míg másokéra nem? Mert feloldótábla nincs. ípersze, nem az a fő érvem, hogy felülbírálom a hosszantartó korlátozást, hanem az, hogy arróla földútról közlekednek, tényelegesen, nem csak feltevés, így megismétélés nélkül számukra nincs korlátozás. Ha az enyémre van, akkor ez nagyon nem jól van.

Gyenge érve volt, hogy bizonyára tudnak róla, van arrébb tábla; nem is erőltette.

Végülis elengedte a bírságot.

És úgy három hónap múlva egy új korlátozó tábla került a földút utánra, és kiegészítő tábla jelzi rajta, hogy 200 m-en át áll fenn a korlátozás. Azóta, ennyivel később gyorsíthatok.

2019. máj. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Nézelődtem a neten, nagyjából mindenhol azt írják, hogy a földút feloldja a sebességkorlátozást.

Pl.:

"A KRESZ szerint az utak szintbeli kereszteződése feloldja a sebességkorlátozás hatályát – függetlenül attól, hogy földútról vagy műútról van szó. (...) Ezt Frankó Marianna, a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense is megerősítette érdeklődésünk nyomán. Azt is megtudtuk tőle, hogy amennyiben megállapítható, hogy a rendőrség hibázott az eljárás során, akkor a befizetett büntetés – ha illetékköteles a jogorvoslat, akkor az illeték összegével együtt – visszatérítendő."

[link]

A kérdés, hogy hol sikerült lefényképezni.

A rajzodon a kocsiddal a földút mellett jársz.

Ha tudtak rólad olyan fotót csinálni, amikor még a földút előtt jártál és legalább 59-cel haladtál, akkor jogosan fog menni a büntetés. Egyébként, ott mennyi a megengedett, ahol nincs még 40-es korlátozás? Nem 50? A gugli tavalyi utcaképe szerint ott a "Debrecen vége" táblán van egy 50-es korlátozás. Akkor viszont mindenképpen bukta, még ha 69-re is volt állítva a lézer.

2019. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
na kaptál csekket?
2020. jan. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem, megúsztam. :D
2020. jan. 31. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:
:D
2020. febr. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!