Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit lehet tenni az olyannal,...

Mit lehet tenni az olyannal, aki egyszerre két sávban megy?

Figyelt kérdés
Általában autóban ülve tapasztalom, hogy a szemből jövő (szerintem a másikat előzni akaró) egy picit belóg az én sávomba. Nem áll rá a felezőre, de egy 30-40 centit belóg. Alapesetben elférünk, de ha úthibát vagy egyebet kerülnék ki, akkor nem tudok helyezkedni, mert ütköznénk. Pár napja motorral kifejezetten kellemetlen volt, mert kanyarban jött így valaki. Mivel be volt döntve a motor, vészesen közel került a fejem a másik kocsijához (bal kanyar). Pár másodperces történésről van szó, mindig bízok benne, hogy visszahúzódik és nem kell villognom vagy dudálnom. Persze nem történik semmi és addigra elhaladunk egymás mellett... Hogy reagáljátok le az ilyet?

2019. máj. 15. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Itt, Kanadában sepec alatt kikapja a highway patrol... de tudtommal Magyarországon ilyen nincs. Igaz, itt szó szerint vett "országút" sincs nagyon, vagy autópályán mész, vagy a városban vagy.
2019. máj. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%

Miért ne lenne Magyarországon országúti járőr? Van, csak igen kevés és főleg sebessègméréssel foglalatoskodnak - ami persze több a semminél, de az ilyen felezőhuszároknál nem segít.


Mivel nagyon kevés az időd ilyen helyzetekben, inkább menj úgy, hogy véletlenül se legyen ebből gondod. Kicsit lassabban mész bele a kanyarba, màris nem kell úgy bedönteni a gépet és mehetsz külső íven. Autóval ez ugye nem ilyen egyszerű, szóval ha nincs menekülési lehetősèged jobbra a terep miatt, akkor érdemes eleve lassabban belemenni a kanyarba, mert ki tudja, mikor jön szembe egy fás KRAZ.

2019. máj. 16. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
#2-eshez: vezettem KRAZ-t, csak sóderost..hát mit mondjak..a mai napig kiver a víz.
2019. máj. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jobbra tartási kötelezettséged van, tudtad?!


Ki nem állhatom, mikor útszűkületnél neki akar szorítani a parkoló autónak...

Őnála meg akkora hely van, hogy egy kombájn elférne, csak őkelme a felező vonalat lovagolja.

Ilyenkor is átlógok a másik sávba, csak a refit is húzom hozzá...

2019. máj. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
4-es, azzal sokat érsz, ha mèg növeled is egy félfrontális ütközés esélyèt. Gondolom az a típus vagy, aki véletlenül sem fékez, ha valaki necces előzésbe kezd vele szemből. Nem kötekedni akarok, ne érts félre, de nagyon nem szeretnèm, ha egymás szándékos vagy véletlen szabàlysértéseinek a következményeit holmi büszkeségből vagy nevelési cèlzattal tovább rontanánk.
2019. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Hát pedig a nevelési célzat nagyon fontos, és elvárható minden normális sofőrtől. Mivel a yard a legkevésbé se foglalkozik a szabálysértőkkel, kivéve gyorshajtás meg ittas vezetés. Kizárólag mi, sofőrök tudjuk elvenni a szabálytalankodók kedvét.

Ha átlóg valaki, és nem valami nyomós okkal (pl. kátyú vagy parkoló autó, amikor segíteni illik), hanem folyamatosan így halad, akkor én is szépen balra húzom az autómat. Nappal, jó látási viszonyok mellett ez nem balesetveszélyes, mert ő se akarja összetörni a batárját, meg nekem se sokba telik szükség esetén jobbra térni fél métert. Ezt rendszeresen szoktam alkalmazni, és még soha nem kerültem balesetveszély közelébe se, egymáshoz érve szépen lehúzódtunk mindketten, oszt jóvan.

Ha viszont a kérdésben szereplő módon hirtelenül, kanyarban veszi észre az ember, hogy a saját sávjában jönnek szembe, ott semmi tanács nem lehetséges, csak annyi, hogy próbáljuk elkerülni a baleset olyan hirtelen irányváltással, ami még nem okoz kisodródást. Itt minden a szerencsén múlik, meg némileg a tapasztalaton és jó reflexen.

2019. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4-es, te a városról beszélsz. Ott azért a legtöbb valamire való sofőr segíti egymást; beenged a sávba, kienged a védett útra, megvárja, míg kitolatsz stb.


Én a városon kívüli helyzetekről beszélek. Viszonylag kevés autó parkol az úttesten...

Jobbratartás? Persze, azért férünk el. De ha le van töredezve az út széle, kátyú van, akkor te is balrahúznád a kormányt.

Az ilyenek szinte mindig úgy jönnek szembe, hogy előttük más is megy, ők a fenekében nyomulnak folyamatosan(előzni akarnak gondolom), picit átlógva az én sávomba.

2019. máj. 16. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem segíted a szembe jövőt, az vizsgán is hiba.
2019. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ugorjak az árokba, hogy előzni tudjon vagy mire gondoltál? Te szerintem nem tudtad értelmezni a forgalmi helyzetet, amit vázolni próbáltam. Legalább a többiek értették.
2019. máj. 16. 20:24
 10/10 anonim válasza:
100%

63%-os válaszoló... Igen, jobbratartási kötelezettséged van... Ahogyan mindenkinek. Azaz annak is, aki veled szembe jön.

Én is szoktam tapasztalni hasonlót, és településen kívül valóban elég meglepő tud lenni. Sőt olyan is volt már hogy szinte az egyik kerék a murván ment a hülye állat miatt.


Apropó: Egészen addig amíg a kerék nem érinti a felezővonalat... Szabályos. És innentől kezdve pedig nincs miről beszélni.

2019. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!