Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lesz belőlem sofőr, ha nagyon...

Lesz belőlem sofőr, ha nagyon félek a vezetéstől?

Figyelt kérdés

Pár éven át álmodoztam arról, hogy letegyem a jogsit és legyen saját autóm. Sok esetben jobb lenne, mint a tömegközlekedés és úgy gondoltam, élvezném is.


Egy olyan élethekyzetben, amikor pénz, lehetőség volt rá, de amúgy bizonyos okokból otthon ültem, el is kezdtem a folyamatot.

A tanfolyamot nagyon élveztem, a tananyagot alaposan megtanultam, mentek a rettegett 3 pontosok is.

Az első oktatóm egy idegbeteg volt, de magát a vezetést nála is élveztem. A második oktatóm egy angyal volt. Valamiért mindig gyomorgörccsel mentem órára, máig nem igazán tudom, miért, talán az első oktatóm hatása...

Ugyanakkor a második, angyalival nagyon-nagyon élveztem az órákat, csak úgy repült az idő, szerettem vezetni.


Azóta viszont önállóan nagyon félek!

Az autózás amúgy se egy biztonságos dolog, az ember egyik lábával a börtönben, a másikkal a sírban. Jó-jó, az ember fejére hullhat egy tégla is.... Azért az autózás sajnos gyakori halálok...


Én pedig lassan hozok döntéseket, lassan esnek le a dolgok. A koncentrációmmal pedig problémák vannak.


Nagyon félek a vezetéstől, általában már attól rosszul vagyok, ha a párszáz méterre levő boltba mennék autóval.


Lesz így az egészből valami?


2019. máj. 18. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha ez neked ekkora stresszt okoz, akkor szerintem ne erőltesd, mert rámegy az egészséged.
2019. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát így sehogy
2019. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen hülye hozzáállással hagyd a fenébe.
2019. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Sofőr lehet belőled, de jó sofőr biztos nem... ez önmagában még nem gond, mert nagyon kevés a jó sofőr. Neked kell mérlegelni, hogy megéri-e a saját és mások testi épségét kockáztatni (+ az anyagiak). Mert ilyen gondolatokkal és érzésekkel minden egyes alkalommal veszélyeztetsz, mikor volánhoz ülsz.
2019. máj. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Így nem, és a saját és a többi közlekedő érdekében se ülj autóba, se boltba se sehova...
2019. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Én gépjármű oktató szerettem volna lenni, de már a jogsi megszerzés közben rájöttem, hogy a vezetés nem nekem való. Persze a forgalmi vizsgát megpróbálom, de nem valószínű, hogy ha lesz is autóm, hosszabb utakra elmennék vele.
2019. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet szavazni, de az ilyen hozzáállástól agyfaszt kapok: "Az autózás amúgy se egy biztonságos dolog, az ember egyik lábával a börtönben, a másikkal a sírban.".
2019. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!