Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi az a pittyenő hang balesetnél?

Levi970 kérdése:

Mi az a pittyenő hang balesetnél?

Figyelt kérdés
Ebben a videóban ( [link] ) mikor a busz belemegy az autóba pittyen kettőt a fedélzeti kamera. Valaki tudja miért van?

2019. máj. 19. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Az őrangyal katapultált.
2019. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a fedélzeti kamera sípol.

Így "jelöli" meg a videót, hogy könnyebben meg lehessen majd találni videószerkesztővel a balesetet.


(Videószerkesztőben így a hangsávban egy hirtelen nagy kiugrást lát az ember...)


Legalábbis én erre tudok gondolni.

2019. máj. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Igaza lehet az másodiknak. De nekem elsőre az ugrott be, hogy belapcsolva maradt a parkolóradar és az sípol, mikor elhalad előtte a busz.
2019. máj. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
A fedélzeti kamera aligha érzékelheti az autó környezetében lévő tárgyakat radarok nélkül. Ez inkább a parkolássegítő rendszer hangja lesz.
2019. máj. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is a kamera programja érzékeli a vészhelyzetet és ilyenkor az adott videó felvételt írásvédetté teszi. Ezt jelzi a csipogással.

Ez azért jó, mert egy valódi baleset esetén sokszor órákig bekapcsolva marad a kamera és ha megtelik a tárhely, elkezdi törölni az előző felvételeket. Az írásvédettet/jelöltet nem törli és így az megmarad bizonyítéknak.

2019. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyes kamerákban van G-szenzor, ami az ütközéskor az ütést érzékeli. Ilyenkor automatikusan megjelöli és írásvédetté teszi az adott felvételt és csipog is. (Már persze, ha ez a funkció aktiválva van a beállításaiban.)
2019. máj. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
A fedélzeti kamera jelzi a sofőrnek, hogy ütközés történt, így biztosan észreveszi.
2019. máj. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!