Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A sánták hogy vezethetnek autót?

A sánták hogy vezethetnek autót?

Figyelt kérdés
A szomszédom csak mankóval tud járni, és mégis autót vezet. Hogy tudja használni a pedálokat? nem veszélyes ez? Normál autó, nincs átalkitva fogyatékosok számára

#nyomorék #fogyatékos #vezetés. jogositvány
2019. máj. 20. 18:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy veszélyes. Lehet, hogy megvan a lábában az erő és az ügyesség a pedálok kezeléséhez, csak ahhoz gyengék a lábai, hogy járjon rajtuk. Ha mondjuk automata váltós, akkor az is megoldható, hogy csak a jobb lábát használja, ha pedig az pont egészséges, gond nélkül tud vezetni.
2019. máj. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
Úgy mint bárki más. Mi a kérdés?
2019. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy valaki nyomorék nem azt jelenti hogy szellemi fogyatékos.


Nekem is van ismerősöm akinek a bal lába nagyon rossz, de mivel automata opel astrája van gond nélkül elmegy akárhova :)

2019. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
ez történetesen nem autómata. és ha az is lenne akkor nem veszélyes igy vezetni? ha járni nem tud akkor nyilvan a reflexe sem az igazi
2019. máj. 20. 19:39
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"ha járni nem tud akkor nyilvan a reflexe sem az igazi"

Örülök neki, hogy ezt így, ránézésre meg tudod állapítani. Tudod, vannak, akiknek a reflexek hiteles vizsgálatához a 12 év közoktatás után el kell tölteni legalább 5 évet az általános orvosképzésen és jó pár éven át kell ilyen-olyan szakvizsgákra tanulniuk, mellette pedig gyakorlatot szerezniük, hogy az ezzel foglalkozó terület szakorvosai legyenek. Ahhoz képest az, hogy te ezt ilyen ügyesen megmondod a sántításából, valóságos csoda.

A magam részéről úgy vagyok vele, hogy a sántaság nem biztos, hogy együtt jár a rossz reflexekkel. Lehet, hogy kellően gyors az érzékelés és a mozgás, csak épp gyenge. Arra mondjuk elég a lába ereje, hogy a pedált kellő erővel lenyomja, de arra már kevés, hogy a testsúlyát hordozza rajta. Igaz, én nem vagyok olyan kivételes tehetség, mint te.

2019. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk alapvetően mi a veszélyes vezetés?


Átlag embernek sem kellene 8-10 óra munka meg 3-4 óra alvás után 1-2 órára autóba ülnie, mégis megteszik.

2019. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
szerintem közveszélyes. hol lehetne bejelenteni, hogy alapos orvosi kivizsgálásnak vessék alá?
2019. máj. 20. 20:23
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Menj be a helyi kormányhivatalba, keresd meg a jogosítvány osztályt és az előre megírt leveledet ad le a ládáb. Én így szoktam.
2019. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 köszönöm!
2019. máj. 20. 20:35
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert csak mankóval tud járni, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy fogyatékos. Lehet, hogy csípőproblémája van, ilyenre nem gondoltál?

Meg én inkább téged küldenélek el kivizsgálásra. Miért zavar, hogy a szomszédod autóba ül?

Csak szimplán irígykedsz, mert te még egy autót se tudsz magadnak megteremteni.

2019. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!