Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A körforgalmat hogyan kell...

A körforgalmat hogyan kell megközelíteni?

Figyelt kérdés

A vezetés elején vagyok és van bajom hogy a körforgalom előtt mit kell tennem

Mikor kell kuplung meg fék


2019. máj. 24. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha látod, hogy vannak más autók is a közelben akkor ugyanúgy lassítasz le, mint ha egy kereszteződéshez közelednél, hogy meg tudj állni behajtás előtt (lehetőleg a felfestés vagy a tábla vonala mögött). Ha kell, akkor megállsz, ha nem, akkor nem.

Ha nincs semmi és senki a környéken és egyértelmű, hogy elsőbbségadási kötelezettség nélkül is át tudsz haladni, akkor úgy, mint ha egy lassú sebességű útkanyarulathoz érkeznél.

2019. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
A vezetés elején vagy.... netán egyedül tanulsz vezetni vagy oktatóval? Nem kellene,hogy leharapja az oktató a fejed,ha kérdezel tőle!! ,de ha még is leharapná akkor már mind1 viszont ,ha problémád van az oktatóval akkor még az elején kellene váltani.
2019. máj. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanúgy kell megközelíteni, mint az elsőbbségadás kötelező kereszteződéseket. Tulajdonképpen a körforgalom is egy kereszteződés, ha megnézed, akkor minden körforgalom előtt kint van a macisajt is.
2019. máj. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem hogy olyan csak már össze zavarodtam

Elsőnek az autó sebességet csökkentem fekkezzessel

Aztán váltok 2be szét nézek és mehetek?. Vagy más a menete?

2019. máj. 26. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha robot vagy, akkor igen, fontos a sorrend. Egyébként az általad felsoroltakat simán tudod párhuzamosan is csinálni.
2019. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. máj. 26. 22:41
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Ja, így van. Amikor jön a körforgalom, akkor folyamatosan figyeled, hogy be tudsz-e menni, azaz, jön-e valaki a körforgalomban, akinek elsőbbséget kell adnod. Ettől függ, hogy mennyire kell lefékezni.

Figyelés közben fékezel, a szükséges mértékben. Lehet, hogy motorfék is elég, de általában üzemi fék is szükséges.

A nagy sugarú körforgalomban egyes autókkal harmadikban is lehet fordulni, kis városi körforgalmakban általában másodikban, de ha meg kell állnod előtte, mert jönnek, akkor egyesbe kell váltani, mindig a konkrét helyzet szerint. És ezt fékezés közben, ahogy gurulsz előre a körforgalom irányába.

2019. jún. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!