Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Ilyen úton kéne munkába járjak, ami szerintem elég veszélyes. Szerintetek válasszam inkább a taxit?

Sziasztok! Írországban kaptam állást a nyáron, de a szállásom városon kívül esik és egy keskeny úton kéne gyalogoljak. Hasonló, mint ami a képen van, csak az én utamon a bal oldalon lévő növényfal mindkét oldalon van. Belőle csalánok lógnak ki, szóval nem tudok szorosan a növényfal mellett közelekedni. A forgalommal szemben haladok, de sajnos van három vakkanyar és egy körforgalomszerűség, valamint egy kanyar, amiben a kanyarodónak van elsőbbsége(nem tudom, hogy ezt hivatalosan hogy nevezik, de ebben a kanyarban, pont az elsőbbséget élvező kanyarodó jármű sávjában, szembemenően leszek). Járnak teherautók, traktorok is az úton, valamint elektromos kocsik, amiket nem hallok. Körülbelül 5-6 alkalommal gyalogoltam végig az úton és nem éreztem biztonságban magamat annyira, igaz, eléggé izgulós, bexari személyiség vagyok. Több helyit is megkérdeztem, vannak akik rendszeresen járnak ezen az úton, a megítélése vegyes. Azt mondják nem tudnak balesetről de kétségkívül forgalmas út. Ha azonban taxival járnék munkába, a városba, az elvinné két órányi fizetésemet, olyan, mintha csak 5-6 órát dolgoztam volna. Szerintetek mit tegyek? Mit tennétek a helyemben?

[link]

Találtam egy másik képet, ami hasonlít, annyi különbséggel, hogy nekem nincs az út mellett egy ilyen lapos talaj, amin járhatok, hanem rögtön a fal, így én kénytelen vagyok a betonon járni.

[link]

jún. 9. 16:30  Privát üzenet  

A válaszok
kerékpár?

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont jún. 9. 16:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nincs

# 2/9Időpont jún. 9. 16:43 Privát üzenet
Szerintem maradj otthon FHT-n, az életre alkalmatlan vagy!

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont jún. 9. 16:52 Privát üzenet

Két-három taxizás árából meglenne...

De gondolom más is lakik a szálláson, más is megoldja, nem repül, nem teleportál, és főleg nem taxizik.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont jún. 9. 16:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akik velem laknak, azoknak van saját autója. Miért biztonságosabb kerékpárral út, mint gyalog? Kerékpározni még nem láttam rajta senkit.

# 5/9Időpont jún. 9. 17:05 Privát üzenet
Esetleg kerülővel, egy másik út? Őszintén én sem szívesen járnék beláthatatlan, szűk úton.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont jún. 9. 17:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Megkérdeztem egy út mellett lakó hölgyet, hogy van-e esetleg alternatív gyalogút, és azt mondta, hogy sajnos nincsen. Farmok húzódnak az út mellett, de azok is el vannak kerítve egymástól. Ez a hölgy is azt mondta, hogy néha át kell kelnie az úton, mert az egyik sáv járhatatlan a gyalogosoknak. A csalánokat meg nem nagyon vágdossák és egyre inkább belógnak az útra.

# 7/9Időpont jún. 9. 17:19 Privát üzenet
Akkor bizony másik lakóhelyre van szükséged, mert úgy látom a többi alternatíva ki lett lőve. Addig meg jó sok láthatósági hevedert, mellényt és előre hátra világító fejlámpákat ajánlok. És nyilván mindig a forgalommal szemben haladj.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont jún. 9. 17:42 Privát üzenet
Kerékpárral nem biztonságosabb, de jóval hamarabb beérsz.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont jún. 9. 19:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Békéscsaba belváros mennyire veszélyes este 10 után gyalogosan?
Ha ilyen veszélyes a Viking hajók orra, miatt ilyenre csinálták és miért engedték meg?
Ha autópályán 100-110 között haladok folyamatos jobbra tartás mellett, az nagyon veszélyes vagy problémás másoknak?
Mennyire veszélyes kézifék nélkül vezetni?
Mik a helyszíni teendők veszélyes anyagot szállító jármű baleset esetén?
Szerintetek 14 éves korban az aprilia sr 50-t vagy az rs50-et válasszam? Mennyire veszélyes a forgalomban motorral közlekedni? Illetve jó választás a supermoto kategória is?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!