Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Normális dolgoknak tartjátok...

Normális dolgoknak tartjátok extrém erős fényszórókkal "villogtatni"?

Figyelt kérdés

Tegnap egy amúgy szerpentines út épp egyenes, ámde emelkedős szakaszán kezdett el engem előzni egy autó, úgy hogy szemből jött egy Cherokee.

Nem is értettem a mögöttem lévő szándékát mert egy 500-600 lóerős autóval talán belefért volna az előzés.Ez egy kb 120 lovas Opel volt.

A Jeepen volt egy led fényhíd meg két hatalmas szúró elől a gallyrácson.

Mint kiderült ezek rá voltak kötve a távolságira (a fényhíd is meg a két szúró is), és a Jeepes folyamatosan villogtatta az Opelre míg nem az fékezett, és visszasorolt mögém.

Persze mindez gyorsan történt, a Jeep vagy 6-8-at villantott úgy 10 másodperc alatt.

Nekem ezzel az volt a bajom, hogy én is majd megvakultam, utána percekig foltokat láttam, az első két villantásba akaratlanul belenéztem.

Brutális fényereje volt, mindez nappal.Nem is lennék benne biztos,hogy ez a fényerő legális, főleg nem refire kötve.


Értem én hogy az Opelest figyelmeztette, de ha ilyen baromi erős fénye van miért kell megállás nélkül húzgálni a kart?

Semmi baj a látásommal, de ez még nekem is betett, képzelhetitek hogy milyen volt ha nappal elvakított vele.

Egy villantásból is értette volna, és akkor talán megmarad a látásunk.


2019. jún. 11. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

Ilyen fényszórókat terepen szoktak használni. Azt nem tudom,hogy refire kötve legális-e. (De gondolom nem,és szerintem közúton sem használhatók)

Jobb jelezni,mint ütközni...

2019. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem!

A refivel villantás a vakítás megszűntetését kéri, a kürt meg a baleset elkerülésére való.

Tehát semmikép a másik molesztálására...


Azt nem tudjuk, mennyire volt szűk az út, én mondjuk az opeles előzésekor lehúzódtam volna a padkára, fékezés közepette.

Amit a telekjárós csinált, az bűncselekmény, a másik fél elvakítása.

A fényhíd már önmagában bizonyíték erre.

2019. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Legális a kiegészítő fényforrás fényszóróra kötése.

Itt van például ez:

[link]

Rendelkezik E-jelzéssel, csak és kizárólag a távolsági fényszóró kiegészítésére használható, nappali menetfény vagy tompított helyett / mellett nem.


Egyébként a reflektorozás minden országban azt jelenti, hogy vigyázz, vegyél már észre, itt vagyok, jövök, félre az útból. Kizárólag nálunk értelmezik fordítva a jelzést az elsőbbségről lemondás jeleként.

2019. jún. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Függetlenül attól hogy legális-e, kûrva veszélyes elvakítani valakit pont akkor, amikor kritikus manővert hajt végre. Egy gyors villantás és közben fékezés helyes gyakorlat, de folyamatosan fényszórót használni kvázi elrettentésül az legalább olyan veszèlyes, mint idióta módon előzni.
2019. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

"Kizárólag nálunk értelmezik fordítva a jelzést az elsőbbségről lemondás jeleként."

Ezt nem tudom honnan szedted, de ez nem igaz.

2019. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Mindegy mit hiszel, attól még tény.

Mint ahogy az is, hogy a belinkelt kiegészítő fényszóró legálisan felszerelhető.

Csak az itt pontozó idomított páviánokat nem érdeklik a tények.

2019. jún. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Pár éve ugyanezt válaszoltam, akkor még 85%-ot kapott. Csak közben felnőtt él nethez jutott egy újabb és selejtesebb generáció.

De itt van b+, olvasgassad:

[link]

Le van írva mire használható, és mire nem.



Lehet menni lepontozni, második válasz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__45..

2019. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!