Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpáros balesetben miért...

Kerékpáros balesetben miért az autós a hibás?

Figyelt kérdés

Egy autót vezető úriemberrel történt meg, hogy kerékpáros zebránál lefékezett, mert látta jönni a kerékpárost, akinek elsőbbsége van. A kerékpáros már távolról integetett neki, aztán közelebb érve megállt, letette a lábát és intett még egyet, mire az autós megindult, de vele egy időben a kerékpáros is és lényegében gázolás lett belőle.


Szerencsére könnyű sérülésekkel megúszta a kerékpáros.


A rendőrség kijött és bevonták 4 hónapra az autós jogosítványát, pedig nem ő volt a hibás (szerintem). A biciklis már eleve hamisan mesélte el a történetet, pl. arra a kérdésre, hogy miért állt meg az autónak, azt válaszolta, hogy elfáradt és le kellett tennie a lábát egy pillanatra... Tanúk nem voltak, kihalt volt a környék. Vidéken történt az egész, munkaidőben.


Ti hogyan látjátok mindezt? Ki volt a hibás?



2019. jún. 11. 21:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#9 Tisztában vagyok a szabályokkal és hogy el kellett volna engednem, de mint mondtam ő mutogatta, hogy menjek már elég egyértelműen.


"Definiálva nincs a kreszben, de az elsőbbséget visszavenni balesetveszélyes."


Pontosan ez történt! Csak akkor nem értem, hogy a rendőröknek már miért azt mondta hogy elfáradt meg hogy a homlokát törölgette, nem integetett. Ha jól értem akkor is én lettem volna a hibás, ha nem hazudik. Nem értem miért volt jó neki keverni a sz.rt.

2019. jún. 12. 11:40
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha beismeri, hogy lemondott az elsőbbségéről, mégis elindult utána, akkor már ő lesz a hibás.
2019. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Alex Fly ***** válasza:

Itt a fő ok az elsőbbségről való lemondás volt. Nem véletlen, hogy nem igazán ajánlott...

Nem sokat lehet erről mondani: nem kötelező elfogadnib főleg ha esetleg nem teljesen egyértelmű; viszont a felelősség mindig azé, aki az elsőbbséget átveszi. És ez teljwsen független attól, hogy valamelyik fél éppen kerékpárral közlekedik-e. Illetve nem teljesen, mert a BKE alapján gépjárművel eleve nagyobb a felelősség.

2019. jún. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek tanúk, felvétel és nem ismeri ez a bringás, hogy lemondott az elsőbbségéről megette a fene az egészet. Ezért kell óvatosan bánni azzal, ha valaki lemond az elsőbbségéről függetlenül attól, hogy gyalogosról, bringásról, Audis köcsögről vagy Kamazról van szó.
2019. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Rendben, én ezt már már rég elfogadtam.


Hogyan szerezhetem vissza a bevont jogsimat idő előtt? Erre még nem érkezett válasz.

2019. jún. 14. 15:44
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kb sehogy, de fogadhatsz ügyvédet és ha nagy szerencséd van felvette egy biztonságu/forgalmi kamera az egészet. Aztán lehet vitatkozni, hogy a bringás nem elengedni akart, csak egy szúnyogot akart elhessegetni stb stb.
2019. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Beszéltem ügyvéddel, de lebeszélt róla. Több éves procedúrát említett. Sajnos úgy néz ki hogy jogsi nélkül maradok 4 hónapra...
2019. jún. 15. 18:50
 18/21 A kérdező kommentje:
Csak tudjátok azt nem tudom megérteni hogy az ilyen embereket mi vezérli ilyenkor. Tőlem 4 hónapra elvették a jogsit, ugrott a nyaralásunk mert más nincs aki tud vezetni a családban. A munkahelyem 50 km-re van tőlem, még szerencse hogy van járat de így is órákat kell várnom buszra. A bringás tag meg vígan éli tovább az életét, még pénzbírságot sem kapott. Remélem olvassa ezt és most fetreng a padlón a röhögéstől, amiért sikerült jól kib@nia velem!
2019. jún. 15. 18:55
 19/21 Alex Fly ***** válasza:
Ja, gondolom miután elgázoltad, a te 4 hónapos eltiltásodon fog röhögni...
2019. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen gyökérre még vissza is tolattam volna😂
2019. jún. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!