Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tehetek feljelentést így?

Tehetek feljelentést így?

Figyelt kérdés

Ahol lakom kis kertvárosi utcában (nincs járda ezen a szakaszon) àltalában az emberek az útszèlèn mennek, sètàltatnak kutyàt vagy èpp a környèkbeli gyerekek itt görkoriznak ès bicikliznek. Max 50 a megengedett sebessèg autóval, de a mai nap már màsodik alkalommal talàlkoztam össze kutyasètàltatàs közben, valami helyi "menő" suhanc kölyökkel. Elszáguldott az utcában jóval a megengedett sebesség felett. 150-el tuti ment vagy többel. Nem láttam ilyen gyorsaság mellett a rendszámot, de mivel már felismertem az autót párszor, gondoltam holnap is kimegyek ebben az időben és készítek felvételt róla. Mielőtt azzal jönne valaki, hogy milyen spicli önjelölt rendőr vagyok, nem nem vagyok. Csak szerintem ez nagyon veszélyes. Ilyen sebességgel simán elsodorja a gyerekeket is, elég egy apró figyelmetlenség. Azt is értem, hogy fiatalság bolondság. Bár az autóvezetés már pont nem az a hülyeség, amiben elkell nézni kiskölykök kirohanásait. Ember is meghalhat miatta. Szóval arra gondoltam a felvételt elviszem a rendőrségre, hogy ha más nem, de azért beszélgessenek már el a "nagyfiúval". Elvégre, ha pl szülőként tekintünk az esetre, bőven elég egyszer valakit elütnie, rengeteg ember életét tönkreteszi. Köztük a sajátjàt is, aztán majd jajgathat a börtönben friss husiként.

Van értelme felvételt készíteni, foglalkozik majd vele a rendőrség?



2019. júl. 1. 20:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Igen, már megint te vagy az, most naponta iylen készithetek felvételt kérdések fognak jönni?
2019. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Az a baj, hogy hiába ítéled meg szubjektíven úgy, hogy túl gyorsan ment, a fényképeződben nincs trafipax. Szerintem nem lesz mi alapján megbüntetniük. Ha többen mentek és túl közel kerül ki titeket stb., akkor több tanúval igazolva egy konkrét szabálysértést már megbírságolhatják. Ha szándékos közúti veszélyeztetést sikerül bizonyítani, akkor súlyosabb büntetést is kaphat.


De a sebességbecslésed túlzó. Egy kis utcában már a 70-80 km/h is extrém gyorsnak érződik, pláne, ha melletted megy el. De akár az 50 is tűnhet túl gyorsnak (és lehet is az, hiszen mindig a látási és útviszonyoknak megfelelően kell vezetni, pl. ha gyalogosok mászkálnak az úton, akkor nem lehet tőlük fél méterre elszáguldani 50-nel).

2019. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Parancsol? :) első kérdésem ezen az oldalon, köszönöm az érdeklődést. Szülőként jobb dolgom is van, mint hogy naponta ide írjak. Nem rég regisztráltam is, szóval aligha lehetnék "megint" én

Bár ezekszerint màsok is tettek már fel kérdést gyorshajtással kapcsolatosan. Meg sem lepődöm, úgy látszik sokan féltjük a gyermekeinket az őrültektől. Wow, most leesett az állam...

2019. júl. 1. 20:23
 4/13 Beviz Elek ***** válasza:
35%
Ha nem vagy spicli, akkor állítsd meg és magyarázd el neki hogy mi a problémád. Egyszerű, nem kell pazarold az idődet extra rohangálásokkal.
2019. júl. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves második válszadó! Köszönöm a segítséget!

Hát tény, hogy nincs traffipax a fényképezőgépen, de azért látszik a felvételen is, hogy jóval gyorsabban megy, mint a megengedett. Én is vezetek, felismerem hogy kb mennyivel megy egy autó sacc per kb. Nem 50 volt. Kevesebb, mint egy méterre ment el mellettem ráadásul, szóval ez azért nem olyan szabályos úgy gondolom. (Nem volt más autós)

Nem rosszindulat vezérel, de sokszor halljuk a hírekben is hogy elgázolnak embereket a figyelmetlen és szabálysértő autósok. Én is tudok szabályosan vezetni, akkor más is tartsa be a szabályokat. Nem hiszem, hogy bárki szeretné eltemetni a hozzátartozóját egy baleset miatt. Azzal sincs bajom, ha fiatal és még próbálgatja a szárnyait, de akkor menjen egy kihalt részre és ott gyakoroljon, de egy lakott területen.

2019. júl. 1. 20:35
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Gyorshajtásért nem. Közúti veszélyeztetésért igen. Amennyiben egy ~5-6 méter széles úton alig 1 méterre ment el melletted ilyen tempóban, az már veszélyes. De a bizonyítási kötelezettség rajtad áll, ami elég nehéz lesz (gyakorlatilag lehetetlen), ha nincsenek a környéken térfigyelő kamerák és a rendőr is el fog tanácsolni attól, hogy megtedd a feljelentést. Persze ha nagyon ragaszkodsz hozzá, fel kell vennie, de amennyiben nem találnak megfelelő alapot a történtekre hamar meg is fog szűnni az ügy.
2019. júl. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rendőr, nincs jogom nekem megállitani senkit. Egész egyszerűen csak feltettem egy kérdést, hogy van e mód arra, hogy az ember védekezhessen ilyen sofőrök ellen. Szerintem azt is leírtam, hogy nem a "spiclidkedésen" van a hangsúly, hanem azon hogy elkerüljük, hogy pl meghaljon valaki az utakon.


Sajnálattal olvasom, hogy manapság a felelőtlen emberek ellen ennyit lehet tenni. Borzasztó világban élünk.

Halkan megjegyzem, azok akik engem savaznak, hogy milyen szemét ember vagyok mert itt feljelentenék valakit, csak annyit kérdeznék, ha az ő gyerekükkel történne valami egy ilyen eset miatt, ők mit tennének. Gondolom akkor már változna a történet...

2019. júl. 1. 20:46
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Na, ha olyan menő a srác, akkor biztos birizgálja az önbecsülését, ha felmutatsz neki egy hatalmas KÛRVA ANYÁD feliratú táblát. Nem szép dolog, de hatásos, erre azért jóval többen szoktak megállni, mint dudálasra, integetésre, “micsinász” kurjantasokra. Én már csak tudom, volt ebből már problèmám :)


És akkor innentől kezdve vérmérséklettől függően elnèzést lehet kérni és udvariasan lassításra bírni vagy kirántani a slusszkulcsot és bedobni a szomszéd barátságos pitbulljai közé.

2019. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Beviz Elek ***** válasza:
37%

Nincs jogod megállítani? Nem kötelező megállnia, de jogod van inteni neki hogy álljon meg, a többi rajta múlik.


Van módod védekezni. Mint írtam, intsd le és magyarázd el neki hogy ne száguldozzon a kertvárosban, gyerekek is laknak a környéken és senki sem szeretné hogy valaki kifusson elé.

2019. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem egyszer nem történik meg önnel az, hogy elgázolja valaki a bicikliző gyermekét/ feleségét, akárkiét... Ha mégis, akkor legyen szíves jöjjön vissza és akkor is fejtse már ki a véleményét újra, hogy miből van elege és mivel van tele a töke. Köszönöm! További szép napot kívánok minden rosszindulatú és normális hozzászólónak!
2019. júl. 2. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!