Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek bunkóság, ha...

Szerintetek bunkóság, ha többször rácsengetek a gyalogosokra biciklivel, ha az osztott gyalog- és kerékpárúton a kerékpáros sávban közlekednek?

Figyelt kérdés
Többször visszaszóltak már, hogy miért nem férek el és hasonlók. Nyilván direkt senkit nem akarok elütni, végül kikerülöm őket. Kb. fél éve felújított út, friss festéssel.
2019. júl. 3. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Javíts ki, ha tévedek, de erre való a csengő. Miért lenne bunkóság a céljának megfelelően használni?
2019. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mihago ***** válasza:
48%
Nem. Én kétszer csengetek. Amelyik cöcög meg hátranéz, végigmér, és sétál tovább, azt meg fékezés nélkül elütöm.
2019. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, de mivel vannak olyan esetek, amikor a gyalogosok látják, hogy ki tudnám őket kerülni (úgy hogy átmegyek a gyalogos sávba, ahol nekik kellene menni), ezért személyes sértésnek veszik a csengetést. És ha elhaladok mellettük, néha elég bunkón szólnak be, még akkor is, ha én csak csengetek és nem kezdek el veszekedni.

Köszönöm a válaszokat.

2019. júl. 3. 22:12
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen normális dolog, ha nem lecentized őket, kûrvaanyázol meg fél méterről légkürttel ugrasztod szét őket, hanem kellő távolságból csengetsz.


Aki erre sértődötten reagál, annak nyugodtan mondd el, ha időd engedi, hogy “bocs, csak a TE testi épséged védelmében csengettek, kérlek használd a járdát”. Ennyi. Ettől az értelmesebbje kicsit kellemetlenül érzi magát, a többieknek meg mindegy, mit mondasz, csinálsz, ő arra megy, amerre a lába viszi.

2019. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Alex Fly ***** válasza:
23%

Ha kellő távolságban csengetsz, hogy legyen ideje reagálni, az teljesen rendben van. De a lecsengetés bunkóság -vedd figyelembeb hogy a gykpút eredetileg a gyalogosok közlekedésére szolgáló útfelület (aka járda), amelyre valami elvetemült ráterelte a járműforgalmat is, ezzel állandó konfliktushelyzetet okozva.

És persze a BKE II. 7.3 ebben az esetben neked szól!

2019. júl. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, erre való a csengő. Nálunk is ezt csinálják. 3 ember széles járda, mellette teljesen elszepartált, külön kerékpárút és mégis a kerékpárúton tolja két kismam egymás mellett a babakocsit, aztán ugatnak, hogy "mit száguldozol" itt biciklivel. Aztán megsértődnek, mikor felvilágosítod őket, hogy ott a járda balra, ami a gyalogosoknak van...
2019. júl. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem lehet kulturáltan csengetni, csak sokan azonnal stresszesek lesznek tőle.


Én mindig igyekszem kellő távolságról egyet-egyet csengetni, aztán van aki telibe szarja, van aki nem.


Illetve az vettem észre, mindenki szeret a biciklis sávon gyalogolni, bezzeg ha biciklisként rámegyek a járdára, akkor szándékosan sorfalat állnak előttem, meg jön a "mit csengetsz a járda a gyalogosé" oktató szöveg. Persze egyrészt jogos, a gyalogosé, másrészt semmibe nem tartana 2 lépést tenni valamelyik irányba, hogy ne akadályozza a másikat.


De alapvetően azt látom, hogy erős gyűlölet él a kerékpárosok iránt. Volt, hogy járdán gyök kettővel mentem el egy kis "italozó" előtt, erre elkezdtek rólam beszélni, hogy "na ez is itt biciklizik, alá vágom mindjárt az üveget". Úgy, hogy több méterre tőlük, teljesen nyugodtan gyalog tempóban tekertem, mégis én lettem az ellenség "mee háá bicigglis..."

2019. júl. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az 5-ös válasszal nem értek egyet, mert direkt írtam, hogy ez egy osztott út, tehát a gyalogos fele ugyanolyan széles, mint egy sima gyalogos járda, ezért ott kényelmesen elférhetnének.
2019. júl. 4. 19:05
 9/15 Alex Fly ***** válasza:
72%

Annak a bizonyos "osztott út"-nak a hivatalos neve gyalog- és kerékpárút, közismert nevén bringagyász. Gyakorlatilag semmi létjogosultsága nincs, balesetveszélyes és állandó konfliktusforrás. Persze lehet a KRESZre hivatkozni hogy mindenkinek megvan a maga térfele; de a gyakorlatban a gyalogosok nem fognak forgalmi sávok alapján egymás mögött haladni...

Szerencsére a használatuk kerékpárral nem kötelező.

2019. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mi a neve, de a gyalog- és kerékpárútból van "osztatlan" is, szerintem az balesetveszélyesebb.
2019. júl. 4. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!