Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok java miért nem...

A kerékpárosok java miért nem néz hátra sávváltás előtt?

Figyelt kérdés

Az az észrevételem, hogy a jelentős részük kinyújtott karral jelzi a sávváltási szándékát ami pozitív.Viszont legalább a 80% nem néz hátra, csak irányjelez és azzal a lendülettel megy.Visszapillantó tükör sincs a legtöbbön, magyarul tök vakon váltanak sávot.

Nekem az jön le,hogy ő jelezte hogy sávot vált és akkor azzal kész is, neki elsőbbsége van.

Ezt Budapesten tapasztalom, és szerintem aki itt vezet az tudja miről beszélek.

Személy szerint ütöttem már el így majdnem biciklist, meg kétszer le is dudáltam, de persze ők voltak felháborodva.


Ez a viselkedés meg annyira gyakori, és meglepően sokan így csinálják.


Természetesen mielőtt jönne egy biciklis harcos, vannak akik hátra is néznek az irányjelzés mellett, de ami normálisan zajlik arról nem kell beszélni, így erről ennyit.


2019. júl. 4. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Gyalogosok és kerékpárosok többsége nem vezet autót, és nem tudják a KRESZ-t (még akkor sem, ha van valahol egy porosodó jogosítványuk). Magamon is észrevettem, hogy teljesen máshogy közlekedek gyalog, mióta van jogsim, és tudom, hogy mire kell figyelni, hogyan könnyíthetem meg az autósok dolgát.
2019. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig hátranézek, nekem kedves az életem.
2019. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alex Fly ***** válasza:
A java hátra szokott nézni. De az nem olyan feltűnő, mint az a pár kamikaze...
2019. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Vezetek autót napi szinten,

bicajon én is megkapom ezt a kritikát.

Bicajon nincs hottér,mindent hallasz magasan vagy hátranézés fél másodperc..

2019. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1

>kerékpárosok többsége nem vezet autót, és nem tudják a KRESZ-t


Bullshit.


>Utánanéztünk a kerékpározók KRESZ ismeretének is, ahol újabb tévhit dőlt meg azzal, hogy kiderült: a jogosítvánnyal rendelkezők 73%-a szokott kerékpározni, a legalább hetente kerékpározóknak pedig 69%-ának van jogosítványa.

[link]

2019. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!