Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Évek óta rendszeresen megtörténik hogy autóúton, ahol 110 a megengedett legnagyobb sebesség - próbálok előzni pótkocsis kamiont. Én nem vagyok egy száguldó típusú sofőr, beállok egy 90-100 közti tempóra a biztonság kedvéért. Na igen ám, de ha utolérem a kamiont és kezdeném előzni mert muszáj, gondol egyet és begyorsít hogy akadályozza az előzést. Említett útszakaszon 110 a határ és sokszor 130-al is nehezen tudom előzni, mert ők szívatásból nem hagyják hogy előzzek. Ilyen eseteket hol célszerű jelenteni?
2019. júl. 4. 22:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Vagy kamuzol vagy elnéztél valamit. A kamionokban van sebességlimiter, ha akarnak sem tudnak 90-nél gyorsabban menni. Meg egyébként is miért szórakozna ilyennel egy kamionos? Nincs olyan hülye, aki ilyen baromság miatt kockáztatná a megélhetését.
2019. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Beviz Elek ***** válasza:
90%

A pótkocsis kamion az órája szerint 89-nél le van korlátozva. Hogy mennyit csal az óra, az pl attól is függ hogy mennyire kopott gumival illesztették.

A kamion autóúton/pályán tiltásig tolja, nem fog téged várni hogy szivathasson.

Előfordulhat egy kis sebességkilengés, ez a dombok miatt van, tehát ha nem bírja a gép akkor felfelé lassul, lejtőn pedig felgyorsulhat kicsit.


Hogy 130cal alig tudod megelőzni az teljesen hihetetlen, 2019 van és a kamionok olyan tachográffal vannak felszerelve amivel egy hetekkel korábbi sebesség túllépést is kiolvashat a rend éber őre. Senki nem fog több ezer eurós büntetést bevállalni csak azért hogy szórakozzon veled (meg amúgy sem)

2019. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Előbb már leírták, hogy a 110-120-as tempójú előzést már aligha tudja bàrmelyik kamion vezetője gyorsítással akadályozni.


Viszont nem csak kamionos esetén érvényes az, hogy ha azt érzed, valaki szándékosan szívat, kerülj tőle minél távolabb. Vagy válts vissza és padlózd le, rövid ideig nem foglalkozva a sebességkorláttal - ha előtted tiszta a terep - vagy szakítsd meg az előzést és egy darabig ne is próbálkozz vele - itt viszont nagyon fontos a mögötted jövők figyelése egyszerre az előzést megakadályozó jármű figyelésével, mert csúnya ráfutásos baleset lehet a visszatérésből.

2019. júl. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nem autópályán van ez, autóúton. Autópályán nem tapasztalok ilyet, ott azért figyelnek a nagyobb teherautós sofőrök és ott kamera van. Rögtön azt írjátok hogy kamuzok, de azt se tudjátok mit írtok. Többször jártam így, azért is kérdeztem meg, hátha van hozzám hasonló tapasztalat. Az előzést nem kell tanítani, régóta vezetek, tudom mit hogy illik.
2019. júl. 5. 04:50
 5/20 A kérdező kommentje:
Egyébként szövegértés megvan? Ha utolérem például a konténer szállító kamiont, mondjuk ő megy 90-el és mikor előzném azt észlelem hogy nyomja neki és ott nem foglalkozik semmivel csak azzal hogy szórakozzon.
2019. júl. 5. 04:53
 6/20 Beviz Elek ***** válasza:
100%

"Egyébként szövegértés megvan?"

Ezt én is kérdezhetném. Nem érted hogy korlátozva van a végsebesség? Gyorsul, gyorsul, 89-nél pedig vége. Lejtőn tovább gyorsulhat, de azt kétlem hogy a te szívatásodért gyorsan ásnának egyet maguk elé.

Kamiont vezetek, hidd el hogy tudom.

2019. júl. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, neked mi a pótkocsis kamion?
2019. júl. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem bejegyzett kamionról beszélek hanem olyanokról akik maszekba fuvaroznak illetve autómentő, amihez pótkocsi van amin szállít kocsikat. Nem egy ilyen esetben ahogy kezdtem előzni őket direkt odalépett. Persze hogy Horváth Rudi féle flotta nem gyorsulgat kamionnal.
2019. júl. 5. 09:22
 9/20 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Azért az nem lenne rossz ha tisztában lennél a fogalmakkal, sokkal egyszerűbb lenne válaszolni a kérdésedre.


Tegyük fel hogy kis autómentőről van szó ami nem éri el a 3,5t határt és nem kell tachográf, nincs lekorlátozva.

Szerinted a motorháztetődre van írva hogy "szívassatok"?

Ha ennyire rendszeresen előfordul akkor többen, valószínűleg sok autóssal ezt csinálják ami értelmetlen és feltűnő lenne. Engedd el, valamit nagyon elnéztél.

2019. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Rendszeresen vezetek és tudom miről beszélek és mit tapasztalok. Csak érdeklődés céljából írtam ki. Ezek szerint az itteni vezetőkkel korrektek a nagyobb járművek. Képzeld el a helyzetet, jövök hátulról, index balra és kezdeném az előzést. Erre a barom nem egy esetben rálépett a gázra, én meg inkább visszahúzódtam hogy ne legyen probléma. Én a biztonságos vezetés híve vagyok, és nem megyek bele ilyen játékba.
2019. júl. 5. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!