Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha főútvonalra kanyarodsz ki...

Ha főútvonalra kanyarodsz ki alárendelt útról jobbra, mely irányokba fordulva nézel előtte?

Figyelt kérdés
2019. júl. 7. 08:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%
Jobb oldali közlekedés van Magyarországon. Szerinted merre lenne célszerű nézni?
2019. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Bal - jobb.


Jobbra azért kell elnézni, mert érkezhet előző autó, keresztezheti gyalogos az úttestet (mindkettő szabályos, sőt elsőbbségük van.) De akár lehet bármilyen akadály vagy kátyú az úton, amit nem veszel észre, ha csak balra nézel el.

2019. júl. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mind két oldalra szét kell nézni, mivel elsőbbséget kell adnod a főúton közlekedőknek.
2019. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

kettes-hármas sokat segített, tedd amit javasolnak.

Nem csak a balról jövőt kell sasolni, hanem a jobbról ezerrel előző versenyzőt is. A gyalogos majd elugrik.

2019. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindét irányba, egyértelmű, oktató nem így tanította?

Nem csak gyalogos és versenyző, de túlméretes jármű, ilyenkor traktor/kombájn stb is jöhet. Na meg ha olyan kereszteződés geometriája nem biztos hogy ki tudsz úgy fordulni, hogy a jobbról érkezőt ne közelítse az autó orra veszélyesen

2019. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy, hogy ez egyedül nem megy?
2019. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert a fent említett helyzetben előzéskor rendszeresen kifordulnak elém alárendelt útról.
2019. júl. 7. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezért nem előzünk kereszteződésben, hiába van ahol lehet. Azon a pár méteren nem múlik
2019. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Igen, sajnos sok az agyhalott, aki csak balra néz el, ezért ilyen helyeken hiába szabályos az előzés, inkább kivárok.

Igaz, hogy ő lenne 100%-ban a hibás, de kinek hiányzik egy frontális karambol?

2019. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

A főútvonalon szabad előzni, úgy hogy ha ebből baleset lenne akkor a ki kanyarodó lenne a hibás.

Velem is történt már nem egyszer hogy kikanyarodott én meg előztem . De mivel kamionnal voltam , piszkosul menekült az árok partra .

Teljesen mindegy hogy jobbról vagy balról jön vagy épp előz, a főúton haladónak van elsőbbsége !!

2019. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!