Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az elsősegély vizsga mennyire...

Az elsősegély vizsga mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Holnap vizsgázok és kicsit félek tőle. Újraélesztés, stabil oldalfekvés, kötések mennek csak a szituációktól félek egy kicsit mivel mindig összezavarodok. Mennyire nehéz?

2019. júl. 8. 23:31
 1/10 Mihago ***** válasza:
97%
Ha meghal a tesztalany, megbuktál.
2019. júl. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nálam Szegeden be kellett mutatnom a szabályos mellkaskomoressziót és volt egy kérdés is. Aztán leültem, két részre osztották a csoportot és elkezdtünk a húzott A-B tételre válaszolni. Nagyon béna szituációt húztam, alig tudtam, de meglett. 3 évig voltam a Vöröskeresztnél életmentő, 0 tanulással, 0 átolvasással sikerült, ja és a kártyák előre meg vannak írva, úgy indulnak neki, hogy ha csak valami orbitális nagy hülyeséget nem mondasz, amivel többet ártasz, mint segítesz, akkor fogsz megbukni, ami nagyon nehéz, szóval nyugi, sikerülni fog.
2019. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem volt nehéz. Tulajdonképpen úy zajlik a történet, hogy kapsz egy kártyát, azon lesz egy szöveg, vagyis kaptál egy szituációt, azt kell helyesen elsorolnod, hogy mi ilyenkor a teendő a sérűltel, majd ha ez megvan, jöhet az újraélesztés, ennyi!
2019. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szituációktól félek kicsit
2019. júl. 9. 00:46
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell félni, én Budapesten vizsgáztam még márciusban (Széll Kálmán tér), és nagyon rendesek voltak. Egyszerre 4-en voltunk bent és csak az egyikünk bukott meg, aki szó szerint SEMMIT nem tudott. Akárhogy próbálták rávezetni a válaszra, látszott hogy teljesen fogalmatlan. Szóval ha azért valamennyire felkészülten mész, nem fogsz megbukni.
2019. júl. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Így van, csak azokat buktatják meg, akinek tényleg halvány fogalma sincs.

Olvasd el jól a szituációs feladatokat.

-először átgondolod, hogy hol is történt helyileg a sérülés, kell-e helyszínt biztosítani

-fel kell ismerni, hogy mi lehet a sérülés (vérzések fajtáji, mérgezés, idegentest, törés)

-a szövegből kiderül, hogy eszméletlen a sérült vagy nem, ezt is mondjad

-kell-e az ellátáshoz segítő, mentőt kell-e hívni

-hogyan tudod úgy ellátni, hogy nagyobb bajt ne okozzál a sérültnek, mint amiben van, esetleg még segítsen is rajta.

2019. júl. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Igazából ha részt veszel az oktatáson és van józan paraszti eszed, akkor baj nem lehet. Én sem tanultam rá semmit és még meg is dicsért a vizsgáztató, hogy az adott csoportban én voltam a legjobb. A lényeg, hogy ne magolj, azt mondd amit valóban csinálnál.
2019. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megvan :D
2019. júl. 9. 12:06
 9/10 anonim válasza:

Szia! Tudom, már megvagy, de hátha más, erre tévedőnek segít!

Nem kell félni. Vicc az egész... :)

Nekünk egy helyi mentős srác tartott a 4 alkalomból 3-at, így szerencsére profi és alapos kiképzést kaptunk. A vizsgán csak az eszméletlen beteg vizsgálatát, és az újraélesztést kellett bemutatni. Aztán húztunk tételt. Egy szituáció volt rajta. Én a Heimlich féle műfogást húztam, gyermeken alkalmazva, aki lenyelt egy Legot, utána a sapkakötést kellett volna bemutatni, de azt nem kérte, lehet, hogy azért mert az előbbit tudtam. Amúgy azt mondta, hogy utálja a sapkakötést, és amúgy nyáron nem is kell sapka... :D Jófej bácsi volt. Szerintem aznap mindenki átment...

2019. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nálunk így is volt aki megbukott. :D


Húztam 2 tételt, elmondtam a kulcsszavakat, oké. Mondta mutassam be a mellkaskompressziót. Pumpáltam ötöt már mondta is, hogy elég. Nem kell félni, ha van egy kevés józan eszed és nem ártasz a sebesültnek átengednek.

2019. júl. 20. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!