Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan fizetik ki az emberek...

Hogyan fizetik ki az emberek a 36 ezer forintos MÁV bérletet + 10 ezres BKK bérletet ha feljárnak dolgozni pestre?

Figyelt kérdés
Pl Agárdról sokan járnak fel pestre dolgozni, mivel "csak" 40 perc vonattal, de azon gondolkodtam, hogy tudnak az emberek csak az utazásra majdnem 50 ezer forintot kifizetni? Így emellett ki képes megélni, ha albérletbe lakik? Vagy ha saját házban is...

2019. júl. 25. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A dolgozói bérlet 86%-át(?) a munkáltató fizeti. Vannak olyan munkahelyek, akik a 100%-át térítik az utazásnak.
2019. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Minden munkahelyen fizetik a bérlet x%-át ,vagy a teljes bérletet? Ezen gondolkodtam, de a környezetemben senkinek sem fizette a bérletét a munkahely, maximum a BKK bérletet egyetlen ismerősömnek, ezért is érdekes a dolog...
2019. júl. 25. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pedig pont fordítva van. A BKK bérletet nem szokták fizetni, a távolsági bérletet viszont igen.

[link]

2019. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A törvény kötelezi a munkaadót, hogy a tömegközlekedés 86%-át térítse AMENNYIBEN a munkahely más településen van, mint ahol a dolgozó lakik. Sok cég simlizik de nagyobb cégek azért ilyesmivel nem szoktak...


Továbbá még mindig olcsóbb utazásra majdnem 50e forintot kifizetni, mint egy egy szobás albérletre 150e-t Bp-en, ha amúgy van hol laknia az embernek Agárdon.

2019. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A helyközi bérlet 86%-át kötelező megtéríteni. A BKK bérletet nem, mert az városon belüli. Nekem a helyközi 100%-át adják (igaz közelebbről járok, "csak" 14.200 Ft - ami szerintem így is irreálisan drága), a BKK bérletet magamnak veszem.
2019. júl. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A munkahely általában fizetni szokta egy részét. Aki kocsival jár vidékről, annak a benzin pénzbe szoktak beleszállni minimálisan.

Szerintem a lakhatàs kifizetése nagyobb gondot jelent a legtöbb dolgozó számára.

Egyébként havi 46 ezert ha zsebből kéne kifizetni utazásra, akkor én inkább vennék egy kocsit az emberek helyében. Lehet icipicit több havonta, de legalább 2 órát nyersz vele naponta és az időnk a legdragabb. Főleg amilyen megbízható a MÁV.

2019. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A munkaadó törvényi kötelezettsége minimum 86 százalékot téríteni a helyközi bérlet árából, ha a munkahelytől eltérő településről ingázik heti vagy napi szinten a munkavállaló. És az is tény, hogy mondjuk feketefoglalkoztatás esetén is megérheti inkább vidèken albérletbe / rokonhoz, isnerőshöz költözni, mint a budapesti albérletárakat fizetni m.
2019. júl. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeti a munkáltató, akkor nézz utána a Start Klub kártyacsaládnak, olcsóbban jössz ki. Többféle van, de ilyen távolságra éves szinten nézve már a legdrágább is olcsóbb, mint a bérlet: 36 000 Ft * 12 > 375 000 Ft


Persze azt egyben kell kifizetni egy évre előre. Vagy veszel sima 50%-os Start Klub kártyát (35 000 Ft) és félárú jegyet minden alkalommal (a Máv-Start alkalmazásában 1 perc az egész), az lehet még olcsóbb, és nem kellett előre fizetned.

2019. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm amúgy meggyőzte a munkahelyét, hogy vegyenek neki valamilyen Start Klub kártyát, mert olcsóbb éves szinten, mint a bérlet. Így most mindenhova ingyen utazik :-)
2019. júl. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9#

Gondolom a munkáltató számolt. 50 km-re a munkáltatói hozzájárulás egy évre 12x30600 Ft. A Start plusz bónusz kártya egy évre 250.000,- Ft. A dolgozó is jól jár, meg a cég is. Azon talán érdemes lenne elgondolkodni, hogy kis hazánkban a teljes árú vasúti jegyek és bérletek miért olyan drágák, miközben a fű, a fa meg a vadvirág ingyen, meg akármilyen kedvezménnyel utazik.

2019. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!