Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » XIX. Kerület Sós utcai buszmeg...

LViktória kérdése:

XIX. Kerület Sós utcai buszmegálló miért Sós utca, amikor a Teleki utcánál van?

Figyelt kérdés
Úgy rémlik, hogy a 80-as évek elején valóban a Sós utca előtt volt a megálló, de valamiért hátrébb tették és nem nevezték át. Pontosan a Teleki utca végénél van a megálló, nem is logikus hogy Sós utca a neve. Eddig bárkit kérdeztem, senki nem emlékszik ilyenre, lehet hogy csak én találtam ki - vagy álmodtam. De akkor is fura az elnevezése.

2019. júl. 25. 23:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy ez a magyarázat. Esetleg még az is lehet, hogy az 50-es villamos akkori Teleki utca (ma Baross utca) nevű megállójától való megkülönböztethetőség miatt volt ez így, bár ez ellen szól, hogy máshol egyáltalán nem figyeltek az ilyen esetleges névegyezőségekre.


Ad 1. A megálló eredetileg Soós utca volt, az utcát később Sós utcàra nevezték àt és ezt követte a megálló neve is.


Ad 2. Az 50-es említett megállója szinten a Teleki utca végénél van, de a neve Baross utca. Telekit nem bírják a BKK-nál ;) Igaz, ez esetben az átszállóhelyhez tartozó megállok egységes elnevezése az ok.

2019. júl. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!