Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hány éves kórtól utazhat...

Hány éves kórtól utazhat egyedül a gyerek távolsági buszon?

Figyelt kérdés
2019. júl. 28. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ebből én azt veszem ki, hogy 6 éves kortól.

2019. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Dörmivel vagy Dörmi nélkül?
2019. júl. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
6
2019. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az üzletszabályzatokban is 6 éves kor van.

„Utazási jogosultság

Kísérő nélkül nem jogosult az utazásra

- a magatehetetlen vagy az utazásra kísérő nélkül nem képes személy, valamint

- a hat éven aluli gyermek.”

2019. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, 6 éves kortól. Az más kérdés, hogy én ennyi idősen a gyerekemet tuti nem engedném el egyedül buszozni-és ő is tuti be lenne tojva :)
2019. júl. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy írták, 6 éves kortól. Ennek az is az oka, mert vannak helyek, ahol menetrendszerinti járattal szállítják a gyerekeket iskolába, és ők így egyedül (szülő nélkül) utaznak, de persze csoportosan. Nálunk is így járt a kislány iskolába.

Párom a kislányát kb. 7 évesen küldte már úgy az apjához, hogy felrakta a buszra, az apja meg leszedte. Persze szólt a sofőrnek, hogy meddig utazik a kislány, és ki fogja ott várni, meg, ha lehetett, valaki idősebb hölgy mellé ültette, aki figyelt rá, beszélgetett vele. Egyszer beszólt a sofőr, hogy 10 év alatt nem utazhatna igazából egyedül, utána néztem meg én is az üzletszbályzatot, amiből egyértelműen kiderül, hogy pedig igen, 6 év a korhatár.

2019. júl. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!