Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV-diákbérletet akkor is...

MÁV-diákbérletet akkor is tudok venni, ha a célállomás félúton van a lakóhely és az iskolai cím között?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk Győrben lakom, eddig a diákbérlet Kelenföldig volt érvényes (budapesti székhelyű iskola miatt), most viszont Tatabányáig vennék csak havi diákbérletet. Így is kiadják, vagy szigorúan csak Győr-Budapest között adhatják ki a kedvezmény miatt?


(Nem Győrben lakom, csak példának hoztam fel.)


2019. júl. 29. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha ott van a lakóhelyed, de ha jól tudom, ez lehet tartózkodási hely is! Ha sem ez, sem az, akkor nem vehetsz diákbérletet! Eléggé szigorúak a szabályok!
2019. júl. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. júl. 30. 00:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Nyárra még itt van a Vakációbérlet.

Egyébként nem egyértelmű, hogy Győr-Tatabánya (ez egyértelmű nem) vagy Tatabánya-Budapest (ezt meg lehet talán oldani az említett tartózkodási helyes módon) bérletet szeretnél-e.

2019. júl. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Zsákfaluban lakom, Pestre járok egyetemre.

Senkit sem érdekelt, hogy onnan szól a bérlet, ahol a legközelebbi vasútállomás van, pedig a MÁV-on mindennap van ellenőr.

2019. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A MÁV szabályzatában írja, hogy ha X faluban nincs lehetőség jegyet/bérletet venni, akkor a legközelebbi vasútállomásról kell, és az lesz érvényes.


Az én esetemben csak annyi van leírva, hogy a lakhely és az iskola között lehet venni bérletet, de pl. diákjegyet régen is és most is akárhonnan akárhova tudtam venni. Emiatt akár bérletet is lehetne akárhonnan akárhova venni, nem csak a lakhely-suli között - persze ez nem igaz, sajnos.

2019. júl. 30. 13:07
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, az életszerűséget mennyire vizsgálják! Ugyanis, ha pl. Tatán laksz, és egy Budapest-Tatabánya vonatbérlet mellé van egy Tatabánya-Tata buszbérleted, mert a buszmegálló neked jobb helyen van, mint a vasútállomás, ezért te így jársz, ez lehet életszerű, de a Budapest-Győr vonatbérlet különválasztva Budapest-Tatabánya vonat, és Tatabánya-Győr busz, az menetrendi okok miatt nem annyira életszerű.


Na meg kell egy külön papírt kérned a pénztárban, viszonylatigazolás, arra kell ráírni azt, hogy mettől meddig mész busszal és vonattal.

2019. aug. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A bérlet és a jegy teljesen más, mert a bérlet az 90%-os, ezért szigorúan nézik a viszonylatot, míg a jegy az 50%-os, és bárhonnan bárhová szólhat!
2019. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Ha a példa helyett a valós helyeket irnád meg, sokat segítene.
2019. aug. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Semmit nem módosítana az eseten, ha valós helyeket írnék. Pont azért írtam ezeket.
2019. aug. 6. 07:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért módosít, mert vannak életszerű busz-vonat kombók, és nem annyira életszerűek is!

Szerintem a viszonylati igazolás alapján lehet variálni az átszállásokkal! Ami oda be van írva, az a lehetséges. Persze oda meg csak reális dolgokat lehet beírni!

2019. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!