Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti szeretitek a MÁV-ot?...

STB 007 kérdése:

Ti szeretitek a MÁV-ot? Soroljátok az élményeket!

Figyelt kérdés

A kérdés szándékosan komolytalan: szerintem SENKI nem szereti a MÁV-ot. Sorolhatnám az okokat, a rendszeres késéseket, a kritikán aluli színvonalat, a koszt, örülnék, ha ti is megtennétek. A vonat egyetlen előnye, hogy van rajta wc. De még így sem tud csábítóbb lenni a Volán megbízható, a menetrendet a lehetőségeihez képest tartó buszainál (pedig a vonat kötött pályás - hogy tud mégis szinte mindig késni?!?) Régen, amikor sokat utaztam vonattal, többször előfordult, hogy vagy fűtés, vagy villany nem volt a kocsiban - télen, természetesen. Lehetett választani. Vicces a net is: állítólag van free wifi, de használni sosem tudom. Nem gondolhatom, hogy helyben vagyok, ha a megfelelő vágányt megtaláltam: könnyen lehet, hogy a nem a vágány végében álló vonat fog indulni, hanem előtte egy másik. Ezt persze már nem tartják fontosnak közölni. Azt szintén nem, hogy mire kell várni, amikor a semmi közepén megáll, és 10-15 perceket vesztegel a vonat. Nehéz leírni azt az értetlenséget és dühöt, amit akkor érez az ember, amikor reggel csúcsidőben, az agglomerációban begördül a vonat késve, két vagonnal!!!! Hisz miért is lenne szükség több kocsira, amikor mindenki igyekszik bejutni a munkahelyére?! Ilyenkor lehet választani: kipróbálom, milyen a szardíniáknak a konzervdobozban, vagy elkések. Az is botrány, hogy súlyos milliárdok mennek el a vasútvonalak korszerűsítésére, de természetesen a dupla vágányra már nem futja. Ez mondjuk "nagylelkű" kormányunkat minősíti leginkább...

Ami most kiütötte a biztosítékot, hogy nagytestű kutyával nem szállhatok fel az expressz vonatra. Kész vicc. Mintha egy kutya még ronthatna a vonat tisztaságán. Akarom mondani, koszosságán... Még a bringás kocsiba sem. Tehát Balatonról másfél óra helyett két és fél órát kell utaznom azért, mert nagy kutyával megyek. Bezzeg a Volán buszaira - ahol lássuk be, sokal kevesebb hely van - simán felszállhatok szájkosaras kutyával. Röhej. Nagyon fontos a környezetvédelem számomra, de a MÁV-ot még ezért sem vállalom!!!!



#közlekedés #MÁV #kutyaszállítás #szolgáltatás színvonala
2019. aug. 6. 18:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%
MÁ'VOTtam ott. Magáért beszél.
2019. aug. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Én 6 évet jártam vele heti szinten és semmi bajom vele. WC-re ugyan nem mentem egyszer sem, mert kibírok pár órát pisilés nélkül, de koszos semmiképp sem volt. Esetleg összefirkált. Felesleges ez a hiszti
2019. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Barnabas333 ***** válasza:
60%

Hát én meg buszon őrültem meg régen. De kinek mi jön be, mindig is imádtam vonatozni. Sőt volt amikor a 3-as metrót felújították inkább vonattal mentem a nyugatiba mint villamos vagy pótló busz...

Persze amikor sokáig nem jön a vonat, mert gond van vagy elenged 3 nemzetközit meg 2 tehert az elég bosszantó.

De mivel kocsim van 15 éve elég ritkán használom.

2019. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon szeretem. Pl. azt, amikor egy 40 fős csapatnak kérek bringaszállítót, amit vissza is igazolnak. Minden rendben. És amikor a papírjukkal a kézben nézek ki a fejemből, hogy a négy bringának alkalmas maradék egy helyen hogyan fogunk elférni, az világszínvonal.

Vagy amikor a csatlakozás nem várja meg a gyorsot.

Vagy a helyjegyemmel nem tudok leülni, mert valaki ott fekszik, s a jegyvizsgáló csak hümmög.

Ősz végén azt is élveztem, amikor felszállás után mentünk fél megállót, két és fél óra után viszamentünk ugyanoda, úgy, hogy a Flirt vonaton senniféle információt nem kaptunk...

2019. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%

"Nagyon szeretem. Pl. azt, amikor egy 40 fős csapatnak kérek bringaszállítót, amit vissza is igazolnak. Minden rendben. És amikor a papírjukkal a kézben nézek ki a fejemből, hogy a négy bringának alkalmas maradék egy helyen hogyan fogunk elférni, az világszínvonal.


Vagy amikor a csatlakozás nem várja meg a gyorsot.


Vagy a helyjegyemmel nem tudok leülni, mert valaki ott fekszik, s a jegyvizsgáló csak hümmög."


És ezek közül mégis melyik volt a MÁV hibája? Csak úgy kérdezem, mert itt egyesek nagyon el vannak tájolódva. Azt gondoltad, hogy egy külön kocsit indítanak, hogy te a 40 bicikliddel felférj? Nem láttál még vonatot, hogy mennyi hely van a bicikliknek?


Nem várja meg a másik vonatot? Brühühű. Ha megvárná és az emiatt késnek és az azon ülök nem érnék el a csatlakozást, akkor azok rinyáljanak?


Ha a moziban odaül valaki a helyedre akkor a mozi a hibás? Nem véletlen az az ember, aki odaült? Van szád, küld el, ne a kalaúzhoz szaladj árulkodni, mint egy óvodás.


Komolyan az ész megáll.

2019. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Én az Elvirát bírom, aminek soha többet nem fogok hinni. A legjobb az volt, mikor útvonalat terveztem Tatabányáról Pozsonyba és azt írta, hogy van közvetlen vonat. Végül az állomáson a pénztáros hölgy világosított fel valami undorító, ordenálé stílusban, hogy hogy lehettem ilyen hülye, hogy elhittem ezt. El kell menni a Keletibe és onnan van vonat Pozsonyba. Mintha én tehetné róla, hogy az útvonal tervezőjük használhatatlan. Még jó, hogy nem időpontra mentem.

A másik, amit imádok, amit már leírtál. A Déliben ki vannak írva a vágányok végére, hogy hová megy a vonat arról a vágányról. De csak EGY vonat van kiírva. De néha két vonat van egymás mögött azon a vágányon és mindkettő máshova megy, csak éppen a kis aranyosak ezt nem írják oda sehova. Ha a hátsó vonat a tiéd, akkor beszo.t@d, mert az a vonat nincs kiírva sehova, vagy megtalálod, vagy nem. Ja, természetesen ilyenkor a MÁV-os ruhában lézengő akárkiktől ne várj segítséget, mert fogalmuk sincs.

2019. aug. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%
Most tulajdonképpen mi bajod? Ha nem akarsz vonattal utazni, ne tedd és ennyi, válassz másik alternatívát, elvégre nem kötelező vonattal járni. A feszültséget meg felesleges gerjeszteni, ez csak hiszti.
2019. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Barnabas333 ***** válasza:
Egyébként régen sokkal jobb volt a csatlakozás meg útvonal része amikor még egyben volt a MÁV. Tudom, mert Édesapám 40 évig dolgozott az igazgatóságon. Ma meg szét van szedve darabokra, meg akik a menetrendet tervezik, fiatalok akik a számítógépet nagyon vágják, de régen figyelembe vették a csatlakozásokat busz vagy gyors vonat, ma ezeket semmibe veszik...
2019. aug. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

5-ös?

A kerékpárszállító kocsi kérése nem valami extra dolog. Nem különleges kegy, hanem szolgáltatás. Nézz utána, ahelyett, hogy engem ócsárolsz.

Pont olyan, mint amikor kérésre lezárnak egy szakaszt a nem helyjegyes vonaton, vagy a külön szerelvény kiállítása.

És mondom, pozitív elbírálás lett, nem elutasítás.

A csatlakozó vonat pedig menetrendje szerint köteles várni, ha a másik késik.

Ha nem vár, akkor esetleg egy csomó embet ott éjszakázik az állomáson.

És hogyan oldjam meg a közösségi életre alkalmatlan egyén jobb belátásra térítését jalauz nélkül?

2019. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2%

"A csatlakozó vonat pedig menetrendje szerint köteles várni, ha a másik késik.


Ha nem vár, akkor esetleg egy csomó embet ott éjszakázik az állomáson."


Nem, nem kötelező. Miért hiszed azt, hogy amit te kitalálsz, az kötelező?


Nem tudsz kiállni magadért? Ülj akkor máshova, vagy rá, bánom is én, de mi köze ennek a kalaúznak, vagy a mávnak? Ők hogy oldják meg helyetted a problémát?

2019. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!