Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ebben az esetben kihez fordulh...

Ebben az esetben kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Egy tegnapi 2 órás buszutazásom során az alábbi szituáció részese lehettem. Ezzel kapcsolatban szeretnék panaszt tenni az esetleges balesetek megelőzése érdekében, csak sajnos nem tudom, hogy kihez lehetne fordulni.


Buszvégtől buszvégig a busz jobboldali legelső ülésében utaztam, vagyis végig figyelemmel tudtam kísérni az eseményeket. A buszt egy idősebb bácsi vezette (olyan 65-75 év körüli lehetett). A második megállóban felszállt egy kb 17-20 éves fiatal hölgy. Egyre közvetlenebbül társalgott a fent említett sofőr úrral, így a vér szerinti apa/nagyapa-lány teóriám megdőlni látszott. A buszsofőrt elszeparáló műanyag ajtón ücsörgő leányzó egyre tovább merészkedett, így a végén már az úr combját simogatta, a gombokat kezelte (nem csak az ajtókat nyitó-csukó), és bele-bele kapott a kormányba. (Ilyenkor rántott egyet a busz.) Nagyon féltem, nem éreztem biztonságban magamat, de sajnos nem tudtam másik busszal menni. Bár nem ment olyan gyorsan a busz, egy hirtelen szituációban nem biztos, hogy elég odafigyeléssel és reakcióidővel tudott volna reagálni a sofőr úr. Szólni nem szóltam, nem ismertem a bácsit, féltem, hogy ezzel csak mégjobban összezavarom, és a végén én okozom a balesetet.


A rendszámot, járatszámot feljegyeztem, sőt egy arc nélküli felvételt is készítettem a esetről. (Személyiségi jogokat nem sértek, mögöttük ültem, senkinek az arca nem látszik.)


Ezt az esetet szeretném valakinél jelenteni, ezzel egy lehetséges balesetet megelőzve. Azt szeretném megkérdezni, hogy kivel tudnám felvenni ezzel az esettel a kapcsolatot. Nagyon szeretném közölni valakivel, félek, hogy ha ez így folytatódik, akár komoly baleset is történhet.

(A felvételt nem fogom indokolatlanul felhasználni, bizonyítékként szeretném továbbítani az illetékesnek.)



2019. aug. 12. 16:02
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És az említett hölgy is a busz végállomásáig utazott, az utasok leszállása után ő még fent marad. Vagyis nagyjából az egész úton enyelgett a sofőr úrral
2019. aug. 12. 16:07
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a busztársaságnak van elérhetősége. Na, oda kellene ezt megírni.
2019. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen, én is kerestem elérhetőséget, de sajnos az "út információkon" és a "marketing és reklám on" kívül mást nem nagyon találtam. A KNYKK-ról lenne szó, ha valaki esetleg tudna mondani egy elérhetőséget, amit panasszal kapcsolatban lehet keresni.
2019. aug. 12. 16:35
 4/24 anonim ***** válasza:

[link]

Nem tudom hogy csináltad, hogy nem találtál elérhetőséget.

2019. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Éppen azt írtam, hogy találtam, de az út információ, illetve marketing/reklám volt. A kérdésem azzal kapcsolatos, hogy a leírtakban említett panaszra van-e valamilyen külön elérhetőség, ahova kifejezetten az ilyesfajta panaszokat lehet bejelenteni, és nem utasítják el az embert.
2019. aug. 12. 16:51
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem sikerült annyit keresni. Az előző válaszoló által berakott linken egészen pontosan három és fél másodpercembe került megtalálni.


[link]

2019. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nem tudom miért nem találtam meg. Talán rossz helyen kerestem. Köszönöm!
2019. aug. 12. 17:26
 8/24 anonim ***** válasza:
42%
Szegény bácsit miért kell ilyen szarral baszogatni? Valószínűleg azért mert ilyet csinálni, mert ennyi idősen is jobban vezet, mint ahogy te valaha fogsz.
2019. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Mivel nem tudod a kilétemet, így azt sem tudhatod, hogyan vezetek! Kicsi a valószínűsége, de az is előfordulhat, hogy jómagam is egy sofőr (taxi esetleg) vagyok. És ha mindenki így állna hozzá, akkor az is előfordulhat, hogy esetleg egy hozzád közel álló személy sérül meg (jobb esetben) egy ilyen sofőr miatt.

Szegény bácsi ide vqgyboda, én

2019. aug. 12. 18:48
 10/24 A kérdező kommentje:

Én rettenetesen féltem, hogy valami baj történik a figyelme elterelése miatt.


(Bocsánat, nem tudom miért, idő előtt elküldte az előző kommentemet.)


Szóval remélem érted, hogy miért vagyok felháborodva.

2019. aug. 12. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!