Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor lesz már klíma a HÉV-en?

Mikor lesz már klíma a HÉV-en?

Figyelt kérdés
Nem gondolja úgy esetleg mélyen tisztelt MÁV - HÉV zrt, hogy ideje lenne a zöld konzervdobozukra klímát szerelni??? 50 fok van. Ez mi ez itt??

2019. aug. 12. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
A Bhv-kon sincs. Nyilván ha egyszer lesz forrás új szerelvényekre, azokban lesz klíma is.
2019. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha lesz rá pénz, akkor majd tesznek bele
2019. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van ott pénz csak nem az utasok kényelmére költik...
2019. aug. 12. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha sikerül leváltani a cigányt
2019. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Vissza fogod te azt sírni, mikor jön klímás csodavonat. Mávéknál azt úgy csinálják, (ők persze egy forintot nem költenek, majd adja támogatásra az unió, ha teríteni kell a feleslegüket) hogy beraknak egy 700 férőhelyes szerelvény helyére egyik napról a másikra egy két és fél cselédszoba hosszú 400 helyes valamit. Simán megcsinálják. A többi 300 meg költözzön, dögöljön, vagy üljön kocsiba. Néhány hétig álltak féllábon húszasával a vécében meg a szemétláda tetején is, aztán befejezték az ingázást, vettek egy rohadt gépkocsit. Úgy utcánként még öten az egész megyében. Ezek megtörtént dolgok. Nem először és nem utoljára.
2019. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb 5 éve rendszeresen jártam vonattal. Az InterCityn(!), nem valami kis isten háta mögötti személyvonaton, nem volt klíma. Ez még oké, régen se volt. De az ablakok nem nyithatóak. Kánikulában a bódéban volt 60 fokos állott levegő. Ebben kellett 3 óra hosszat ücsörögni. Valami embertelen kínzás, amiért a mávnak volt pofája elkérni az IC pótjegy árát. Szóval erről ennyit...

Hévvel 10 percet szoktam utazni. Rossz, hogy meleg van rajta, de ez ahhoz képest csak huszadrangú apró kellemetlenség.

2019. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Nyugi, azokon a járműveken, amelyiken vam, és kifogástalanul működik, ott az utasok azért szidják, mert nem bírja. De rákérdezel, mit nem bír, nem tudja megmondani.

A többiek meg lerontják a hatékonyságát.

Kedven az a nőtípus (tényleg csak tőlük látom), amelyik felszáll teljesen kinyitja az ülése melleti ablakot (ezzel erős huzatott csinál maga mögött[!]). A következő megállónál leszáll.

2019. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5 éve hévvel járok a munkahelyemre és vissza, napi 3 órát... Nem autózom, mert akkor már reggel 4 kor el kéne indulnom. Nem hiszem, hogy technológia kérdése az, hogy beszereljenek egy klímát. Ahogyan a 100 éves pesti bérházakba bekötik, úgy szerintem egy 50 éves szerelvénybe is. Ahol klímás járművön utazok, szavam nincs. Szó szerint le se akarok szállni. Egyszer felraktak a hév vonalra vonat szerelvényt. Mindenki hévvel akart járni. Aztán 3 hét múlva levették, mert máshova kellett.... Nem károgásnak szántam ezt, ez már régi és lejárt lemez.
2019. aug. 13. 00:46
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

#6 Kicsi off: ha nem működik a klíma, visszatérítheted az IC pótjegy árát.

A hév szerelvények több, mint 40 évesek. Nincs értelme kókányolni, ennyi pénzt rákölteni mikor kb 5 éven belül lesz eus támogatással szerelvénybeszerzés. Tényleg elviselhetetlen meleg, de elkényelmesedtek az emberek is.

2019. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"ha nem működik a klíma, visszatérítheted az IC pótjegy árát."

Elméletben igen, tisztában vagyok vele, bár már szerencsére 5 éve nem ültem vonaton. Elméletben akkor is visszajár ha 15 percnél többet késik az IC. A gyakorlatban ez úgy működik, hogy az esetek 95%-ában mindig van valami kifogás, hogy ezért vagy azért nincs térítés. Akinek nem tetszik, mehet a sóhivatalba. Vagy pereljen azért a pár száz forintért, ha annyi ideje, energiája, pénze van.

2019. aug. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!