Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van jogom a vonaton bezárni...

Van jogom a vonaton bezárni az ajtót magamra?

Figyelt kérdés

Szoktam utazni a 6008-as sebesvonattal ami fülkéskocsikból áll, és késő este indul Szolnokról, Debrecenbe pedig éjfél előtt érkezik 20 perccel, tehát elég késő esti járat.


Amikor felszállok, mindig van üres fülke, oda űlök, behúzom a fülke ajtaját és felűl elfordítom az a bigyót. Ezt azért teszem meg, hogy a kissebbség ne nyisson be, hogy "tesó, lenne egy kérésem" stb., mert volt már rá példa, hogy benyitott és pénzt akart kérni. Amikor jön a kalauz annak kinyitom, másnak nem, vagy Szolnok után szinta azonnal jön a jegyvizsgáló és kezeli a jegyet, aztán nem jön többet, adiig nem zárom be, aztán igen.


Van jogom bezárni az ajtót magamra vagy nincs, mett ha jön utas és oda akar ülni, akkor be kell, hogy jöjjön?


Az más tészta, hogy több az üres fülke mint amiben vannak, de ha az utas oda akar ülni, odaűl mert neki pedig ahhoz van joga. Csak azért kérdezem, mert volt, hogy egy öreg bácsi egyszer elkezdett üvöltözni, hogy minek ezt bezárni.



2019. aug. 22. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nincs jogod kisajatitani ha mas is le akar ulni.
2019. aug. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Egyszerűbb és célravezetőbb lenne a kaluztól mindezt megkérdezni.
2019. aug. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Kocsiszakaszt, fülkét önkényesen nem zárhat az be - viszont ha tök üres a vonat, de legalábbis van bőven hová ülnie a többi utasnak, akkor nyugodtan megteheted. Én is így szoktam tenni.
2019. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bezárni nyugodtan bezárhatod, nem véletlenül van felszerelve az a zár. Viszont kinyitni is kötelességed, ha erre megkérnek.
2019. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Nincs jogos.
2019. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Akik azt mondják, hogy nincs joga bezárni, azok mivel magyarázzák, hogy egyáltalán létezik az a zár az ajtón? Minek szerelték fel egyáltalán? Kizárni mást szerintem sincs joga, de használni lehet azt a zárat, sőt, a MÁV a fekvőhelyes (tudom, fekvőhelyes, más) kocsik leírásánál külön ki is emeli a leírásnál, hogy egy zár gondoskodik a nyugodt pihenésről. Vagyis szerintük is lehet használni, természetesen kizárni senkit nem lehet, de alkalomadtán magadra zárhatod.
2019. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Az hálókocsira vonatkozik...
2019. aug. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Hálókocsi, igen. És mitől különbözne egy sima mezei kocsitól? Egyiket magadra zárhatod, másikat nem? Hálókocsit sem egyedül használja az ember, sokszor ott is vadidegennel kerülsz egy kocsiba, kalauz ugyanúgy jöhet.
2019. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Jogod van, ha rendelkezel a fülkében lévőülőhelyeknek megfelelő számú érvényes jeggyel, és valamennyit lekezelteted a kalauzzal. Ilyen alapon egy külön kocsit is van jogod kibérelni, arra más nem szállhat fel, csak legyen rá pénzed.

Egy darab jeggyel arra van jogod, hogy érkezés sorrendjében elfoglald a neked tetsző ülőhelyet, másokat a további helyek elfoglalásában nem akadályozhatsz meg.

Ha az egész szerelvény teljesen üres, és nekem a melletted lévő hely tetszik, akkor be kell engedned, és nincs jogod felülbírálni a döntésemet. Ha sérti a privát szférádat, akkor te átülhetsz egy másik fülkébe, de nekem nem mondhatod azt, hogy nem ülhetek melléd, ha a ruházatom és csomagom megfelel az utazási feltételeknek.

2019. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nincs jogod, de a kisebbség elleni védekezés fontosabb ennél.
2019. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!