Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen testi fogyatékosságra...

Milyen testi fogyatékosságra lehet igényelni MÁK igazolványt?

Figyelt kérdés
Nekem boka süllyedésem és lúdtalpam van, ezekre meg tudom igényelni? 18 év alatt vagyok.
2019. aug. 22. 13:45
1 2
 1/14 qkker1 ***** válasza:
72%
Ezek nem fogyatékosságok, még nálatok C típusúaknál sem!
2019. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2019. aug. 22. 17:39
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Ne viccelj már, lúdtalpra miért adnának 90%-ot? Miben nehezíti meg az életed egy lúdtalp, amin egy 90%-os kedvezmény segítene...??
2019. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Látszik nincs lúdtalpad, no de mindegy, miért egy liszt érzékenység miben nehezíti meg az életet? Vagy egy allergia? Mert nagyon sok ilyen esetre szó nélkül ki adják a kártyát...
2019. aug. 22. 22:27
 5/14 qkker1 ***** válasza:
100%

"Látszik nincs lúdtalpad"


Magyarország lakosságának kb. nyolcvan százaléka lúdtalpas.

2019. aug. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványt az kaphat

• aki, vagy aki után szülője magasabb összegű családi pótlékot kap, illetve

• aki fogyatékossági támogatásban részesül.


Nem tudom milyen korú vagy, mindkét rendelet elérhetőségét megadom.


1.) A magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról szóló 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet 1. és 2. melléklete tartalmazza azokat a betegségeket, és fogyatékosságokat, amelyek miatt magasabb összegű családi pótlék jár.

A rendelet hatályos teljes szövege: [link]


2.) A súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól szóló 141/2000. (VIII. 9.) Korm. rendelet 1. melléklete tartalmazza a fogyatékossági támogatásra okot adó fogyatékosságokat; az 5.-7. pontok sorolják fel az idetartozó mozgásszervi fogyatékosságokat.

A rendelet hatályos teljes szövege: [link]


Bokasüllyedést, lúdtalpat (nem „és” van neked, mert ezek egymás szinonimái) nem találtam a rendeletekben (pes planus néven sem), de általad említett lisztérzékenységet (cölikália, glukénszenzitív, enteropathia neveken sem) se.

Mindenesetre, nézd át őket, a rendeletek az ügyintézést is tartalmazzák.


┌─ Vélem, hogy igaza van qkker1 nevű felhasználónak. Legalábbis, mikor fiatalkoromban vitorlázórepüléshez kellett egészségügyi alkalmassági vizsgálatra menni, és voltunk vagy százan, azt hittem, sose végzünk. Aztán libasorban, kis térközökkel be kellett menni egy helyiségbe, le kellett venni a cipőt, zoknit, bele kellett lépni egy fehér poros részbe és utána menni a sötét színű linóleumpadlón. Nézték a lábnyomokat, mindjárt alig maradtunk, akik mehettünk az orvosi váróba, a nagy többség „jobbra el”, vissza a folyosóra. Aztán a maradék vagy harmada orrsövény ferdülés miatt lett kirostálva. Negyedóra múlva már csak vagy egy tucatnyian vártunk a további alkalmassági vizsgálatokra. ─┘

2019. aug. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Látszik nincs lúdtalpad, no de mindegy, miért egy liszt érzékenység miben nehezíti meg az életet? Vagy egy allergia? Mert nagyon sok ilyen esetre szó nélkül ki adják a kártyát..."


De van. Eddig még nem haltam bele. Remélem ezután sem fogok.

Amúgy a lakosság kb 80%-nak van lúdtalpa ahogy írták is...


Lisztérzékenység: ott inkább anyagi oka van. Egy 20 dekás GM kenyér 1000 ft körül van, míg normál kenyér 1 kiló 400 ft.


Amúgy a sértődésen kívül nem tudtál válaszolni arra, hogy a lúdtalpad miben nehezíti meg az éelted, amin könnyítene egy MÁK kártya...

2019. aug. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem a bokasüllyedésemre venni fél évente az egyedilege gyártott 20 ezer forintos cipő sem leány álom... Amúgy nekem durva a helyzet, ezért is járok fél évente kontrollra. Na meg a másik hogy ha már egy hosszabb túrára, egy nagyobb vásárlásra megyek, akkor már a felénél szinte szenvedek mert nem bírok menni...
2019. aug. 23. 22:48
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

És ha 90%-os jeggyel utaznál, akkor jobban tudnál menni? Vagy csak jobban esne fillérekért utazni? Mert akkor kár fárasztani egymást.


Bocs, de ez kicsit erőltetettnek tűnik nekem.

2019. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És a lisztérzékenynek el múlik az érzékenysége a 90%-tol? Egy betegségen se segít a 90... Ez egyfajta kárpótlás...
2019. aug. 24. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!