Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV-nál ellenőrzik a diákigazo...

MÁV-nál ellenőrzik a diákigazolványokat?

Figyelt kérdés

Van eredetei matricázott középiskolai diákom de már megszünt közben a hallgatói jogviszonyom, szokták ellenőrizni vmilyen elektronikus úton a diákigazolványokat?


Régen utaztam már vonattal, létezik ilyen? Régebben hallottam hogy tervezik bevezetni...


2019. aug. 22. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, a vonalkódot gyakran beolvassák.
2019. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hmm, köszönöm!


És vajon az is benne lehet a rendszerben hogy már nem vagyok hallgató vagy csak az eredetisége az igazolványnak?

2019. aug. 22. 17:04
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Nem, nem olvassák be. 3 éve végeztem egyetemen, de azóta is használom a diákot matricával. A MÁVnak nincs hozzáférése az egyetemi adatbázishoz. AKi ezt írja, az lúzer és csak ijesztgetni akar :) Annyit tudnak ellenőrizni, hogy az a diák és az a matrica külön-külön valódi-e és hogy ugyanahhoz az egyetemhez szólnak-e
2019. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, középiskolai, van amúgy rajta vonalkód, de gondolom csak vmi matrica-suli eredetiséget tudnak ellenőrizni ennél is, remélem! :)
2019. aug. 22. 17:27
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Csak a matrica meglétét ellenőrzik. Tehát okt 31-ig nyugodtan használhatod.
2019. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Október 31-ig érvényes az igazolványod.

Tehát addig a diák kedvezményeket nyugodtan igénybe veheted akkor is, ha a jogviszonyod megszűnt.

2019. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Na várjunk csak. Arra nem vonatkozott a kérdés, hogy a jogviszony megszűnte után használhatod-e a diákodat. A kérdés arra irányult, van-e bármiféle elektronikus kontroll. Márpedig van: a célja a kedvezményre jogosító igazolványok duplikált használatának kiszűrése. Ennyi.


Mindettől függetlenül jogszabály rögzíti, hogy október 31-ig ill. március 31-ig érvènyesek az előző félév végével lejáró diákok.

2019. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ellenőrzik vagy nem, meg oylan kérdés, hogy azt lehet mondani nálam 10-ből 5-ször kérték, hogy mutassam mikor kértem a jegyet. Volt olyan kalaúz aki láthatott többször is, mégis mindig kérte, de olyan is akinél először vettem mégsem kérte, szóval kiszámítani sem lehet ezt.
2019. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, nem kekeckedtek, meg se igazán nézték se oda se visszúton a diákot pedig nyújtottam kérés nélkül :)
2019. aug. 25. 21:15
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérik és nézik. Tőlem is kérték, mikor januárban utaztam haza vonattal, meg azt is kérdezték, miért nem diákjegyet vettem. Mondtam, mert nem vagyok diák, 30 éves vagyok.
2020. ápr. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!