Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nő miért nem lehet mozdonyvezető?

Nő miért nem lehet mozdonyvezető?

Figyelt kérdés

Nem értem miért tesznek kivételt.


Egy nő is megtudná csinálni, hogy fellép arra a v43-asra és ráncigálni azt a kontrollert, meg pár kapcsoló, fékkar, pedált nyomni, lényegében ennyi. Én már vezettem mozdonyt. Könnyebb vezetni mint személykocsit. Fázishatároknál kell figyelni.



Mi a kivétel, ugyanis villamosvezető van nőben is, nem is kevés. Debrecenbe van egy olyan villamosvezető lány aki nincs több 22-nél szerintem.


Nők miért nem lehetnek mozdonyvezetők?

Esetleg félnek odaadni nekik egy olyan eszközt amit 120-szal kell vezetni és, ha valaki eléugrik a monzdonyvezetőnek meg kell nézni és lehet a nők hamarabb sokkot kapnának a látványtól?


Erre is gondoltam.



2019. aug. 22. 23:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%
Lehet nő is.
2019. aug. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Nő is lehet, én már láttam, ritkán vannak az tény, de láttam. régen pár éve láttam Youtuben ha jól emlékszem egy videót ahol említették hogy Magyarországon 3 mozdonyvezető nő van, abból egyik tehervonatokat vezet. De régen láttam, lehet azóta van több nem tudom. De valóban érdekes ez hogy régen miért csak férfiak voltak, ez jó kérdés, szerintem az akkori rendszer nevelte így az embereket hogy ez férfi munka ahogyan az építőipar is meg miegymás is, holott én manapság már építőiparban is látok nőt dolgozni aki téglát pakol, vakol, burkolót is láttam aki nő volt. Sőt a környékünkön térköveztek egy új parkolót részt ott például egy 20 év körüli csinos szőke nő is dolgozott rendesen melós ruhába, egyszerű munkásnadrág volt rajta, annyi hogy nem kantáros hanem deréknadrág, plusz munkás kabát és gépet kezelt egy kis markolót pontosabban, illetve egy légkalapácsot is láttam a kezében, meg ő akta le a térkövet is többek között ő is, nagyon profin dolgozott a hölgyike.

De én például amikor egy időbe Pestre jártam napi szinten egy tanfolyam miatt akkor ugye a metrót vettem igénybe mint tömegközlekedési eszközt, nekem ez volt a legjobb akkor, és javarészt nőket láttam a vezetőfülkébe. Villamost is sok nő vezet, egyik rokonom 0 éves nő és 5 éve villamosvezető. Sőt vannak nők akik kamionoznak. Szóval már manapság a nők is végezhetnek bármilyen munkát, mozdonyvezetők is lehetnek csak annyira nem népszerű nálunk, mondjuk külföldön több nő vezet személyvonatokat ez is tény.

A barátnőm például targoncás, pontosabban egy ideig targoncázott de már előléptették és ő a raktárosok főnöke de ugyanúgy beül targoncázni ha nincs annyi embere mint kellene és ráérősebb napja van, de már nem ez az első amivel foglalkozik.

Csak úgy mellékesen írtam ezt.

2019. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2019. aug. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Egy nő is megtudná csinálni, hogy fellép arra a v43-asra és ráncigálni azt a kontrollert, meg pár kapcsoló, fékkar, pedált nyomni, lényegében ennyi. Én már vezettem mozdonyt."



Így inkább ne is...

2019. aug. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
A klasszikus érvelès szerint azért nem lehet nő mozdonyvezető, mert az időről időre, akár vészhelyzetben (pl. mozdonytűz) szükségessé váló kapcsolás túl nehéz fizikai munka lenne egy nőnek. Tény, hogy egy csavarkapocs megemelése nem könnyű, de nem világos számomra, hogy miért volna könnyebb mondjuk egy téli hajnalon átráncigálni egy befagyott váltót másik állásba villamosvezetőként, mint egy kocsisor lekapcsolása a gépről. Mindezt ugye egy olyan országban kell most megvitatnunk, ahol az 1950-es években címlaptéma volt a nők emancipációja olyan munkakörökben, mint pl. traktoros vagy épp akár bányász (mèg ha egyik sem lett egy nőies szakma).
2019. aug. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Motorvonaton lehet, én is az utolsó fordulóig jutottam felvételin nő létemre :P

Amúgy az emelési súlyhatár miatt nem lehet minden típuson női mozdonyvezető.

2019. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

"egyik rokonom 0 éves nő és 5 éve villamosvezető."


Tehát most született, de még a születése előtt 5 éve vezet, pedig akkor még sperma se volt :D Ez hogy lehet? :D :D :D

2019. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

"Tehát most született, de még a születése előtt 5 éve vezet, pedig akkor még sperma se volt :D"


Ilyen az, ha 15 évesen 20 év tapasztalatot kérnek :D

2019. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

Mondjuk az a pár kapcsoló sem úgy van, hogy megnyomkodok párat, nem mellesleg mi van ha épp dízelen van az ember, aztán indulás előtt szépen olajszintet ellenőrizni, hiányzik egy kevés sebaj ott a 20 literes kanna tessék önteni bele?


Bár úgy alapból sem értem, néha nőknél mi ez a nagy, mindenre jók vagyunk felszisszenés, ez ugyanaz minthogy férfi nem megy óvodába gyerekekre felügyelni vagy épp manikürösnek.

2019. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
A klasszikus érvelés az, hogy a nők szervezete nem bírja az olyan nehéz fizikai munkát, mint pl. a szerelvények összekapcsolása során a kapcsok emelgetése. Ezért van az, hogy pl. mozdonyvezető nem, de motorvonat vezető lehet nő is. De ugyanebből következik az is, hogy nádszál legények sem lehetnek mozdonyvezetők, amíg normál fizikumot nem növesztenek maguknak.
2019. aug. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!