Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKV ellenőr akadályozhat-e...

1ott kérdése:

A BKV ellenőr akadályozhat-e a mozgásomban? Én elkérhetem az ellenőri igazolványát?

Figyelt kérdés

A kérdések alul, de előbb a bevezető:


A metróról leszállva, kifele jövet is ellenőrizték a jegyeket/bérleteket, hosszú sor volt, én késésben voltam, egyszerű eleganciával ki akartam kerülni őket. De az egyik ezt észrevette és beállt elém, és nem engedett az aluljáróból a felszín felé távozni, amíg meg nem mutatom a bérletem/jegyem. Én sem vagyok alacsony, se kis darab, de ennek az ellenőrnek amúgy is hordós hasa volt, egy kezdő szumós megirigyelhetné, testtel tartott vissza, akadályozott a mozgásomban. Gondolhatjuk, hogy mennyire undorító, amikor egy ekkora belű, vadidegen ember hozzáddörgöli magát, amikor elédáll és úgy feltartóztat...

Rögtön itt hozzátenném, hogy mióta Budapesten élek, évekre visszamenően megvannak a bérleteim a személyigazolvány számommal, most is volt nálam érvényes bérlet, tehát nem a büntetést próbáltam kikerülni! Egyszerűen csak idióta szarrágásnak tartom a BKV gyakorlatát, hogy nem csak befele ellenőriznek (ami rendben van, elég is volna), de kifele minden nap basztatják az embereket a belvárosi megállók valamelyikében. Idióta szarrágás, mert egyébként mikor leszállsz a metróról, azonnal bemondják a hangosbemondón magyarul és angolul, hogy vedd elő a jegyed, mert a kijáratnál ellenőrzést végeznek. Kérdezem én: tényleg van olyan barom, aki tudja magáról, hogy bliccel, majd hallja a hangosbemondót, és nem száll vissza a metróra, hogy még egy megállót utazzon annak érdekében, hogy elkerülje a kint rá váró ellenőröket és azáltal a büntetést? BKV idióta fuck logic.

Számomra derogál asszisztálni ehhez az őrülethet, és vegzálásnak tartom, hogy lépten nyomon ellenőrizgetnek, ez egyébként emberileg is sértő szerintem (tudom, megteheti a BKV, akár minden méteren ellenőrizhetne). De úgy csinálnak, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb és legfontosabb dolga, hogy basztassák a munkába igyekvő embereket kifele menet. Ezek miatt már csak azért is kikerülöm az ellenőrt, mikor amúgy folyamatosan van érvényes bérletem. Nem kérem, hogy ezt bárki megértse, bár nem lenne baj. De ahogy látom, ezzel nem vagyok egyedül, koránt sem, többen ugyan ezt teszik, amúgy szintén teljesen jól szituált emberek, akiknek valószínűleg szintén van bérletük vagy jegyük, csak polgárilag ily módon engedetlenek. Másrészt szerintem mindannyian tudjuk, hogy milyen embereket foglalkoztat a BKV ellenőrként, tudjuk milyen a színvonal meg a képzettség... ránézésre is... hogy is fogalmazzak... nem szívesen kerülsz ilyen emberekkel bármilyen kontaktusba vagy interakcióba. Bár én nem akarom pont ezeket az embereket bántani, de ha például valakinek szar a munkája vagy alkalmatlan, arról nem én tehetek. És ebben az esetben nem hat meg, hogy ő is csak egy ember és a munkáját végzi (ez egy olcsó és szar kifogás szerintem), mert nem személyében éri az engedetlenség, hanem az idiotizmussal szemben az ember vagy fejet hajt, vagy nem. Utóbbira ez az egész csak egy a sok-sok lehetséges példa közül.


A kérdéseim:


- Egy lila/zöld karszalagos BKV ellenőrnek van-e joga feltartóztatni oly módon, amint azt fent részleteztem?


- Nekem van-e jogom elkérni a lila/zöld karszalagos BKV ellenőr ellenőri igazolványát (azonosítás céljából), ami alapján esetleg én egy túlkapás alkalmával közvetlen panasszal élhetnék? Ha igen, mikor kérhetem erre és azt megtagadhatja-e?


- Tudnátok ide vonatkozó jogszabályt, rendeletet megnevezni, linkelni?


+1 rövid sztori: volt, amikor a BKV ellenőr szintén kifele menet azt üvöltötte utánam, hogy engem szívlapáttal kellene agyonütni. Csak azért, mert kikerültem, mert nem vagyok hajlandó vesződni, sorba állni, bérletet mutogatni minden egyes nap, időt veszíteni, aszisztálni az idiotizmushoz, ha nem muszáj. Lehet valaki úgy gondolja, hogy igaza volt, de ilyet szerintem ebben a szituációban semmiképp nem mondunk, mert egy érzékenyebb utas szomorú lesz, egy másik pedig dühös.


Kérem a válaszadókat, hogyha lehetséges, akkor a kioktatás szagú és "nem kell akkor BKV-n utazni", "el kéne időben indulni" szintű hozzászólásukat inkább tartsák magukban, hátha hasznukra válik egyszer.:)


Köszönöm előre is a kérdések megválaszolását!



2019. aug. 23. 00:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
A BKV-nak nincsenek ellenőrei.
2019. aug. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

szerintem nem volt személyes szabadság megsértése, korlátozása mert nem fogott mondjuk le, az hogy nem tudsz valakit kikerülni egy tömegben, itt gondolom feltorlódtak az emberek, az nem jelenti azt, hogy szándékosan akadályozott, még ha ezt is csinálta, de nehéz bizonyítani, ő mondhatná a rendőrségen/bíróságon, hogy "kérem, olyan dagadt vagyok, hogy nem tudok ellépni az utas elől", szóval legjobb ha elfogadod azokat a tényeket, hogy:


- egy kimaxolt gazdasági ciklusban vagyunk, ahol már nem lehet rakétamérnököket felvenni BKV jegyellenőrnek, tehát fogadd el, hogy egy utolsó paraszt sutyerák lesz nagy valószínűséggel a jegykezelő a kijáratnál, már az is csoda, hogy találnak embereket, és nyilván pont az ilyen esetek miatt még ki is rugdossák őket egy-egy komolyabb ügy miatt, tehát még suttyóbb jön a helyére.

- Ő mindenkire úgy néz mint a paranoiás rendőr, hogy tuti bűnöző, tuti nincs jegye, tuti azért tülekedik mert ki akar slisszolni

- Ha oda köszönsz egy "Tiszteletem, nagyon sietek és bemutatod a bérletedet" akkor nem csak odébb áll miattad, de még könnyekig is hatódik, hogy van aki "tiszteli" őt

- Ezek "hentesek"=nagydarab állatok, akik a BKV-nál dolgoznak, olyan vörösfejű alkoholista semmirekellő korábban üres telephelyeket "örző" vadbarmok, akikkel az átlagember nem tud szót érteni, komoly pszichológiai fegyvertár kell a kezelésükhöz, amit vagy megtanulsz, vagy így fogsz járni holnap, holnapután és azután.


Lépj tovább, mert baromságokra fecsérled az energiáidat.

2019. aug. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Amíg azon stratégiázol hogy hogyan kerüld ki már fel is mutathatod a bérleted és nem is késel el. Megveszed a bérletet de nem mutatod meg mert fel vagy háborodva hogy elkérik. Még szép hogy elkérik. Egy szolgáltatást veszel igénybe és a bérlettel igazolod hogy jogosult vagy rá. Ennyi.
2019. aug. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2: köszi, de a válasz hiányzik a válaszodból a kérdéseimre.

Egyébként szerintem nem vezet sehova az, amikor mindenki mindenbe beleszarik, ami naponta mindenkit felidegesít egyébként. Nem tudom hol tanultuk el ezt a "leoltást" így népszinten, de ez is siralmas. Sajnálom.

2019. aug. 23. 01:21
 5/12 anonim válasza:
Én is utálom a bkkt,volt nemrég amikor nem vettem észre, hogy lejárt a bérletem, az ellenőr nem hogy szólt volna, nem mondott semmit, én szép nyugodtan azt hittem, hogy jó még, erre a kijáratnál persze már le is húztak 8 ezerrel. Meg nekem is volt mikor anyámmal böröndökkel jöttünk fel a mozgó lepcsőtől és nem mondatták be, hogy visszafelé is kérik a jegyet, meg állítottâk a mozgólépcső előtt és elkérték, de a böröndöktől ugye alig tudtak leszalni a mozgólépcsőről, mert az ellenőrök olyan közel és szorosan fogtak minket, anyám meg ott keresi a táskájában kapkodva, hogy hol lehet, én meg már azt sem tudtam kire kiabáljak.
2019. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5: hmm... hát szomorú, de azért megkérdezem: tudod mi bajod van, vagy csak szimplán beteg vagy esetleg?!
2019. aug. 23. 09:25
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Kérd el nyugodtan. De miért nem mutattad fel a bérleted, mikor kikerülted a sort? Nem értem miért te vagy felháborodva.
2019. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Mar megint valaki, aki csak a jogait firtatja, de a kotelessegeivel nincs tisztaban... Benne van az utazasi feltetelekben, hogy koteles vagy ellenorzesre felmutatni a berleted ha kerik. Te kovettel el eloszor jogsertest, innentol kezdve nincs mirol beszelni.
2019. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nincs joga hozzá, de ez nem akadályozza meg abban, hogy megtegye, úgysem lesz semmi következménye.
2019. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Én mondjuk lustaságból nem szoktam ilyenkor előkotorni a bérletemet, de eszembe nem jutna ezen hőbörögni. Basszus, hiszen pont a te erdekeidet védik, ember, hogy minèl kevesebb ingyenélő élősködő utazását kelljen neked és az adófizetőknek fizetni!!!


A BKK ellenőr nem korlátozhatja a személyes szabadságodat, de ha egyszer ott áll előtted, nem lökheted odébb, mert azt már könnyű közfeladatot ellátó személy elleni erőszaknak beállítani és oltári szar érzés letöltendőt kapni azért, mert az amúgy érvényes berletedet nem akartad megmutatni. Igaz?


Az azonosítóját elkérheted.


Az ide vonatkozó jogszabályok a Ptk. és a Btk., előbbi ugye az utazással kapcsolatos jogviszonyok vonatkozásában érdekes, utóbbi meg a személyi szabadság megsértése és a közfeladatot ellátó személy elleni erőszak kapcsán.

2019. aug. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!