Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Máv vonatwifit használhatják...

Máv vonatwifit használhatják az egyszerű utasok? Kell hozzá valami?

Figyelt kérdés

A vonatokon jelzett "MAVSTART WIFI" a dolgozók számára van? Vagy kell hozzá igényelni valami kódot ha sima utasként használni szeretném? (Mint pl az egyetemi wifinél amit csak saját regisztrált userrel lehetett használni, ilyesmire gondolok.)

Csatlakozni tudok hozzá, elfogadom a feltételeket, de internet ettől függetlenül nincsen.

Én hagytam ki valamit? Tudom valahogy használni?


2019. aug. 27. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Azert nincs internet, mert a szokasos MAV-os minoseget hozza.
2019. aug. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Tudod használni, de túl vannak terhelve, ezért net alig jön rajtuk. Amikor ezeket telepítették még csak 3G létezett és 5-6 utas csatlakozott rájuk egyszerre, azt simán bírta, én is gond nélkül wifiztem rajta 6 éve. Ma már 50 user is ráakaszkodik egyszerre amit se a 3G hálózat, se maga a modem hardvere nem bír el.
2019. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hú basszus, akkor az szép..

"alig"? Január óta utazok minden nap kétszer vonattal, EGYSZER SE sikerült ezalatt netet csiholni. Egyszer se. Ez nem "alig", ez "egyáltalán nem". :(

De akkor miért hirdetik, hogy van ilyen? Nem lenne baj ha nem lenne, de ha már hirdetik, akkor így elég gáz...

2019. aug. 27. 16:37
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Nézd, sok mindent hirdet ám az àllami vasúttàrsaság, amit aztán ilyesmi sikerrel teljesít (pl kerekesszékesek utazása, ami mondjuk minimum az érintetteknek jóval kellemetlenebb dolog, mint a WiFi gyengélkedése). Teljesen nyilvánvalo, hogy az egész szervezet alkalmatlan a stabil, elfogadható minőségű szolgáltatás biztosítására.
2019. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Minden nap utazik a "vonatomon" egy kerekesszékes hölgy, különösebb fennakadás nélkül megoldja a dolgot. Párom volt székben még évekkel ezelőtt, a vonatot ő dicsérte. Ilyen téren a busz ezerszer rosszabb...
2019. aug. 27. 16:52
 6/10 A kérdező kommentje:
Ne érts félre, egyetértek veled egyébként.
2019. aug. 27. 16:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell regisztrálni, csak el kell fogadni a feltételeket, de minden, ami "nagy adatforgalmat igényel" (pl: youtube) le van tiltva, illetve alacsony jelerősségnél/sok utasnál már nem nagyon működik, és pár app sincs kibékülve vele.
2019. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

“amit aztán ilyesmi sikerrel teljesít (pl kerekesszékesek utazása”


Azért erről mesélj már egy kicsit ha ennyire tudod.

Gyanítom konkrét számokkal is alá tudod támasztani.

Az EBH rendszeresen ellenőriz, és az utóbbi években igen ritkán büntetett, mert nem teljsült a szolgáltatás.


Havonta átlag 800-1000 kerekesszékes utazás van bejelentve, és minimum ennyi (de valószínűsíthetően több) bejelentetlenül akik sikerrel elutaznak, és elégedettek.

Azért mert egy nőnek kellett a szereplés, és könnyes szemmel végigénekelt egy face videót arról, hogy őt mennyire megalázták, még messze nem lesz feltétlenül igaz a sztori.

2019. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én még nem láttam olyan vonatot, ahol működött volna ez a MÁV-os Wi-Fi, de ha minden igaz, 4G-sre fogják cserélni a routereket.

Persze amíg a trékom marad a szolgáltató, nem lesz semmi értelme. A telenornak legalább már van használható térereje.

2019. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Én tmobileos vagyok, semmi gondom nem szokott lenni a lefedettséggel.

2019. aug. 29. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!