Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Még sosem utaztam vonattal,...

Még sosem utaztam vonattal, hogy működik ez a diák bérlet/jegyvásárlás?

Figyelt kérdés

Valami huszon valahány km-re lévő helyre utaznék vonattal merta buszok katasztrofálisak. Idén költöztünk, most mennék tizedikbe, de eddig mindig csak buszoztam. Néztem neten, hogy lehet jegyet venni, de esküszöm nem tudom, hogyan :D Mostmár az az állapot állt be nálam, hogy zavarban vagyok és mindent kavarok mindennel is.

BP felől Záhony felé haladó vonattal kellene majd mennem, de nem tudom, hogy működik ez. Ugyan úgy tudok diákjegyet venni? Az mennyibe kerül? Csak úgy megveszem a jegyet és felülök, mindegy, hogy hova? Tudom hogy van ilyen X. osztály, meg ilyen jegy olyan jegy, olvastam hogy van ilyen helyijegy meg ic meg ilyenek, de nem tudom hogy ez milyen lenne, vagy hogy egyáltalán bármelyik milyen lenne.

Nagyon keményem be vagyok zavarodva, és van vagy másfél órám hogy rájöjjek.

Ha valakinek sikerült kiszedni a lényeget az összepánikolt szövegemből, legyen szives írjon. :/


2019. szept. 8. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
A máv honlapján beírod, hogy honnan, hova és mikor akarsz menni, majd kiválasztod az 50%-os kedvezményt. Ki fogja adni a lehetőségeid, mellettük azt, hogy az az eljutás mennyibe kerül. Ez az alapár, ha pénztárban veszel jegyet. Kattints a szimpatikus lehetőség melletti jegyvásárlás gombra. Egy gyors regisztráció kell első alkalommal, utána csak belépsz. Kiadja a jegy adatait, rányomsz a kosárba gombra, majd e-vonatjegy adatbevitel. Meg kell adnod a neved és a születési dátumod, ezt elvileg ellenőrzik, gyakorlatilag soha nem szokták, de azért pontosan add meg, biztos ami biztos. Ezután egy összefoglaló képernyőre jutsz, ahol már egy csökkentett árat fogsz látni. Ez normális, ha a valasztott lehetőség mellett @ jel volt, további 20% kedvezményt kapsz, ha nem volt, akkor 10%-ot. Jelöld be hogy elfogadod a feltételeket, fizetés gomb, majd átirányít az otp bank oldalára, ahol online bankkártyával kell fizetned. Ha ez sikerült, egy összefoglaló oldalra jutsz, ahol az e-vonatjegy letöltése gombra kell kattintani. Letölt egy pdf fájt, ez a jegyed. Ezt vagy nyomtasd ki, vagy másold fel az okostelefonodra. Szállj fel a vonatra. Jegyellenőrzéskor a QR kódot kell bemutatni, a jegyvizsgáló leolvassa. Ha telefonról mutatod be, nagyítsd ki a kódot, hogy szinte csak az látszódjon és tedd fel a fényerőt.
2019. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Bemész a jegypénztárba, kérsz egy diákjegyet, megmondod, hogy melyik vonattal akarsz menni, és a többit intézi a pénztáros.


Egyébként menetjegy kell, emellé gyorsvonatra pótjegy, IC-re helyjegy.


Diákbérletet csak a lakóhelyed és az iskolád között vehetsz. (a diákigazolványon az új lakcímed kell szerepeljen)

2019. szept. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 köszi, pipát rakjak az "átszállás nélkül", meg a "helyi közlekedés nélkül" gombokra? mert egyenesen mennék oda, ezutóbbit meg nem tudom :D


#2 köszi, van diákom és csak A és B között mozognék. Én még azt sem tudom, hogy ez milyen vonat, annyi van ott csak hogy Sebesvonat, gondolom akkor ez.

2019. szept. 8. 11:26
 4/8 A kérdező kommentje:
és ez a kocsiosztályos cucc micsoda? mert azt írja, hoyg legmagasabb osztály 2.
2019. szept. 8. 11:26
 5/8 A kérdező kommentje:
azt írja a vonatra mikor veszem a jegyet, hogy gyorsvonat pótjegy vásárlása kötelező
2019. szept. 8. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
1. osztályra drágább a jegy és kb. annyi, hogy ott több helyed van, kényelmesebb. Viszont diákkedvezménnyel csak 2. osztályú jegyet vehetsz.
2019. szept. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszi nektek! :) Megvettem a jegyet, már csak arra kell rájönnöm, melyik vágányra fog jönni a vonat :D De az majd ott úgyis eldől, szóval köszi mégegyszer!
2019. szept. 8. 11:42
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha pótjegy köteles, az automatikusan a kosárba kerül a menetjegy mellett. Nem tudod elrontani. Kivéve ha az IC helyjegy elfogy, akkor csak menetjegyet ad ki, az viszont önmagában nem érvényes. De ez szerencsére csak ritkán fordul elő.
2019. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!