Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volánnál weboldal szerint...

Volánnál weboldal szerint hogy lehet ugyanaz a szakasz 7 km-el rövidebb, mint egy másik időpontban?

Figyelt kérdés
Érthetőbben konkrétan rétság - budapest vonalról lenne szó, változó a megtett távolság, hol 48 hol 55 km. A vonalat most hasonlítottam össze, teljesen megegyezik, az 55 km-es esetében van +1 megálló, de az útba is esik, nem 1-1 méterrel ha megtesz többet, mert be kell állnia a megállóba, hol keletkezik akkor az a 7 km plusz, ami már befolyásolja a jegyárakat is?
2019. szept. 12. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
2019. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom az a plusz egy megálló mégsem esik útba, hanem 7 kilométeres kitérő.

Máshol is vannak ilyen esetek, létetnek úgynevezett zsák teleoülések is, ahová nem megy be minden busz járat, de naponta beküldenek néhányat.

2019. szept. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet nézni térképet, és mentem már az 55 km-es változaton, az egyezett is azzal amit ott láttam, az a megálló csak egy elágazás előtt van, nem külön településen, ezért sem értem.
2019. szept. 12. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet, hogy ugyan az útvonal ugyanaz, de valahol fordul egyet és visszafelé is halad rajta?
2019. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez sem, sőt a weboldal megad menetidőt is, ami viszont ugyanaz mindkettőnél :D
2019. szept. 12. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez a menetrendek.hu hibája, a hivatalos menetrendben mind az 1010, mind az 1011-es vonalon 55 km a táv kereken. Illetve elobbin vannak rövidebb útvonalúak is, pàrszáz méterrel rövidebb a Vácra betérő utvonalváltozat.


Az oda-vissza betéréseket viszont nem szoktàk számolni - ugye ez is felmerült az eddigi hozzászólàsokban.

2019. szept. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Egyszerűen, rosszul számol a program.


Például, a holnap, Rétság autóbusz-fordulótól 7:37-kor induló, és Budapest Újpest-Városkapu XIII. kerületbe 8:55-kor érkező járat, ami Litke Kultúrháztól indul, útjának 66,4 km-énél van Rétság autóbusz-fordulónál, és 121,4 km megtételével érkezik Újpest-Városkapuhoz.

Kiszámolva: 121,4 km – 66,4 km = 55 km, ennyit is ír a vonalas ábránál.

Lásd képen: [link]


Például, a holnap, Rétság autóbusz-fordulótól 9:37-kor induló, és Budapest Újpest-Városkapu XIII. kerületbe 10:30-kor érkező járat, ami Salgótarján autóbusz-állomásról indul, útjának 76 km-énél van Rétság autóbusz-fordulónál, és 131 km megtételével érkezik Újpest-Városkapuhoz.

Kiszámolva: 131 km – 76 km = 55 km, de a vonalas ábránál 48,1 km-t ír; hibás.

Lásd képen: [link]

2019. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


A megtett kilométereket is számolgattam, és valóban a 48-asnál is 55 km jött ki, a járatszámokat pont nem néztem viszont, hogy melyiknél-melyik megy, azt gondoltam volna, hogy ha ugyanazt az útvonalat adják meg, akkor a program ugyanazt is számolja ki, de úgy tűnik, nagyon nem.

2019. szept. 12. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!