Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan és milyen jegyet...

Hogyan és milyen jegyet vegyek a villamoson Bécsben?

Figyelt kérdés

Nemsokára utaznom kell Bécsben a 18-as villamoson Wien Hauptbahnhof-tól a Urban-Loritz-Platz-ig, és nem tudom, hogy milyen fajta jegyet kell vennem.

Amikor múltkor voltam, akkor is utaztam villamoson, viszont akkor sem vettem jegyet az ott lévő automatából, mert 127 féle jegy volt és nem volt magyar nyelv, így akkor arra készültem, hogy majd az ellenőrtől veszek, viszont nem jött és végül ingyen utaztam, de így nem tudtam meg, hogy milyen jegy kellett volna nekem.


Így szeretnék segítséget kérni attól, aki már ismeri ezt a rendszert, hogy egy 19 éves diák és egy felnőtt részére milyen jegyet kell venni ezen a vonalon, és hogyan kell használni azt az automatát.

A segítségeket előre is köszönöm.



2019. szept. 14. 18:23
 1/3 anonim válasza:
100%
Van magyar menü az automatában. A sima vonaljegy elég, az egy órán keresztül érvényes.
2019. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
"arra készültem, hogy majd az ellenőrtől veszek, viszont nem jött" - Szerencséd volt, mert Bécsben ugyanúgy, ahogy Budapesten is, megbüntet az ellenőr, ha nincs jegyed, mert kötelező elővételes jegyrendszer van mind a két városban.
2019. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
És egy 19 éves diák nem tud annyira angolul vagy németül, hogy egy automatából megvegyen egy villamosjegyet? Azért az ciki.
2019. szept. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!